Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 lipca 2023 r.

1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. tylko o godz. 7.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty będzie w piątek od godz. 16.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach. Z racji I piątku i I soboty miesiąca kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. W pierwszą sobotę miesiąca – 5 sierpnia zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

3. Jeszcze raz gorąco prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg z soboty na niedzielę (5/6 sierpnia), którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej udają się do Częstochowy w ramach pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Będzie to sprawdzianem naszej gościnności i praktycznej miłości bliźniego. Ofertę noclegów zgłaszamy w zakrystii. Pielgrzymi posiadają ze sobą karimaty i śpiwory, więc czasem chodzi tylko o nocleg w skromnych warunkach z dostępem do łazienki.

4. 43. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę wyruszy w niedzielę, 6 sierpnia po mszy św., która rozpocznie się o godz. 7.00 na Wzgórzu Wawelskim. Zapisy po mszach św. w zakrystii do końca lipca. Podpisany bagaż należy zapakować na samochód ciężarowy o godz. 6.30 przy kościele św. Idziego. Pielgrzymka w piątek, 11 sierpnia dotrze na Jasną Górę. O godz. 19.00 pielgrzymi wezmą udział w Eucharystii koncelebrowanej z ks. arcybiskupem pod Jasnogórskim Szczytem. Około 21.00 Apel Jasnogórski zakończy pielgrzymkę. Dla chętnych istnieje możliwość powrotu autokarem. Natomiast osoby, które nie mogą podjąć pątniczego trudu, mogą przynosić do zakrystii powierzone pielgrzymom prośby i intencje modlitewne, które będą polecane Panu Bogu w czasie pielgrzymowania na Jasną Górę. „Bóg zapłać” za wsparcie duchowe i modlitwę, która także z Waszej strony będzie towarzyszyła pielgrzymom.

5. Organizujemy autokar, dla tych, którzy chcą dołączyć do pielgrzymów w ostatnim dniu pielgrzymki pieszej na Jasną Górę w piątek, 11 sierpnia. Pielgrzymi wezmą udział w mszy św. koncelebrowanej z ks. arcybiskupem na szczycie Jasnogórskim o godz. 19.00. Część pielgrzymów będzie mogła ostatni odcinek trasy pielgrzymkowej odbyć pieszo, a pozostali mogą w tym czasie modlić się w Sanktuarium Jasnogórskim. Zapisy z wpłatą 30 zł są przyjmowane po mszach św. w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00 rano sprzed Domu Parafialnego.

6. Klub Seniora ze Starego Bieżanowa organizuje autokarową wycieczkę wypoczynkowo – turystyczną nad jezioro Ochrydzkie w Macedonii w dniach od 17 do 24 września 2023 r. W programie także zwiedzanie centrum Ochrydy i stolicy Skopje. Cena wycieczki wynosi 2.350 zł i 90 euro za osobę. Termin zapłaty najpóźniej do 15 sierpnia. Bliższe informacje u p. Andrzeja Wąsika pod numerami telefonów: 607 228 900 oraz 695 228 901.

7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
• wtorek: wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
• piątek: wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Janina Falska, l. 79, zam. ul. Duża Góra 35;
+ Jerzy Rojek, l. 77, zam. ul. Telimeny 23;
+ Jerzy Mirek, l. 76, zam. ul. Heleny 16.
Dobry Jezu, a nasz Panie…