Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 lipca 2022 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Za wstawiennictwem Patrona kierowców i podróżujących oraz św. Jana Pawła II – Pielgrzyma świata i Misjonarza wszystkich ludów i narodów, modlimy się dzisiaj o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po naszych drogach. Kierujemy do wszystkich gorący apel o odpowiedzialne korzystanie z pojazdów mechanicznych, a także o bezpieczną, trzeźwą i roztropną jazdę. Kierowcy chcący poświęcić samochód mogą to uczynić podjeżdżając ulicą Ćwiklińskiej do przejścia dla pieszych – tam ksiądz będzie błogosławił samochody, motocykle i rowery.

2. Jeszcze raz gorąco prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg z piątku na sobotę (5/6 sierpnia), którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej udają się do Częstochowy w ramach pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Będzie to sprawdzianem naszej gościnności i praktycznej miłości bliźniego. Ofertę noclegów zgłaszamy w zakrystii. Pielgrzymi posiadają ze sobą karimaty i śpiwory, więc czasem chodzi tylko o nocleg w skromnych warunkach z dostępem do łazienki.

3. 6 sierpnia, wyruszy 42. Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych: zarówno całe rodziny jak i pojedynczych pielgrzymów, młodzież uczącą się, studiującą i dorosłych. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców. Zapisy do końca miesiąca w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Tam również można przynieść intencje modlitewne, które będą codziennie odczytywane w czasie modlitwy różańcowej.

4. Organizujemy autokar, dla tych, którzy chcą dołączyć do pielgrzymów w ostatnim dniu pielgrzymki pieszej na Jasną Górę w czwartek, 11 sierpnia. Pielgrzymi wezmą udział w mszy św. koncelebrowanej z Ks. Arcybiskupem na szczycie Jasnogórskim o godz. 19.00. Część pielgrzymów będzie mogła ostatni odcinek trasy pielgrzymkowej odbyć pieszo, a pozostali mogą w tym czasie modlić się w Sanktuarium Jasnogórskim. Zapisy z wpłatą 30 zł są przyjmowane po mszach św. w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00 rano sprzed Domu Parafialnego.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć sierpniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

6. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: Święto św. Jakuba, Apostoła;
• wtorek: wsp. Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;
• piątek: wsp. św. Marty, Marii i Łazarza.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Bożena Trzos – Nieroda, l. 81, zam. ul. Aleksandry 23;
+ Danuta Hus, l. 72, zam. ul. Mała Góra 16;
+ Franciszek Kania, l. 95, zam. ul. Aleksandry 21;
+ Marta Bogucka, l. 53, zam. ul. Heleny 4;
+ Ryszarda Dziadkowiec, l. 74, zam. ul. Heleny 24.

Dobry Jezu, a nasz Panie…