Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lipca 2023 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Za wstawiennictwem Patrona kierowców i podróżujących oraz św. Jana Pawła II – Pielgrzyma świata i Misjonarza wszystkich ludów i narodów, modlimy się dzisiaj o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po naszych drogach. Kierujemy do wszystkich gorący apel o odpowiedzialne korzystanie z pojazdów mechanicznych, a także o bezpieczną, trzeźwą i roztropną jazdę. Kierowcy chcący poświęcić samochód mogą to uczynić podjeżdżając ulicą Ćwiklińskiej do przejścia dla pieszych – tam ksiądz będzie błogosławił samochody, motocykle i rowery.

2. Dzisiaj, już po raz trzeci obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat Ojciec Święty wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50). W związku z powyższym w dniu dzisiejszym odbędzie się Pierwsza Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Mszę św. o godz. 12.00 odprawi bp Jan Zając.

3. Gorąco prosimy o zgłaszanie możliwości przyjęcia pielgrzymów na nocleg z soboty na niedzielę (5/6 sierpnia), którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej udają się do Częstochowy w ramach pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Będzie to sprawdzianem naszej gościnności i praktycznej miłości bliźniego. Ofertę noclegów zgłaszamy w zakrystii. Pielgrzymi posiadają ze sobą karimaty i śpiwory, więc czasem chodzi tylko o nocleg w skromnych warunkach z dostępem do łazienki.

4. 6 sierpnia, wyruszy ze Wzgórza Wawelskiego 43. Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców. Zapisy do końca miesiąca w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Tam również można przynieść intencje modlitewne, które będą codziennie odczytywane w czasie modlitwy różańcowej.

5. Organizujemy autokar, dla tych, którzy chcą dołączyć do pielgrzymów w ostatnim dniu pielgrzymki pieszej na Jasną Górę w piątek, 11 sierpnia. Pielgrzymi wezmą udział w mszy św. koncelebrowanej z ks. arcybiskupem na szczycie Jasnogórskim o godz. 19.00. Część pielgrzymów będzie mogła ostatni odcinek trasy pielgrzymkowej odbyć pieszo, a pozostali mogą w tym czasie modlić się w Sanktuarium Jasnogórskim. Zapisy z wpłatą 30 zł są przyjmowane po mszach św. w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00 rano sprzed Domu Parafialnego.

6. Ks. Marcin i ks. Paweł wraz z młodzieżą wyjeżdżającą na ŚDM w Lizbonie dziękują za okazane wsparcie w obu bieżanowskich parafiach (kawiarenki, kiermasz ciast i jabłka – cegiełki).

7. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem od strony deptaka w dniach od 26 do 28 lipca do godz. 13.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie: w Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Parafianie, którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Szczegóły akcji oraz numer konta bankowego na plakatach, ulotkach i na stronie internetowej: www.pro-missio.org. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć sierpniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Kingi, dziewicy;
• wtorek: Święto św. Jakuba, Apostoła;
• środa: wsp. Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;
• sobota: wsp. św. Marty, Marii i Łazarza.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Józef Kuder, l. 72, zam. ul. Barbary 14.

Dobry Jezu, a nasz Panie…