Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lipca 2022 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św. o godz. 17.00.

2. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa, którzy podzielą się z nami swoim świadectwem pracy na misjach oraz opowiedzą o działalności misyjnej w kraju. Dzieło rozkrzewiania misji możemy wesprzeć kupując pamiątki przywiezione przez nich z misji. Po mszach św. można także złożyć ofiarę do puszek na kontynuowanie dzieł misyjnych prowadzonych przez wolontariuszy.

3. W przyszłą niedzielę, 24 lipca rozpocznie się 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Po raz kolejny organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W naszej parafii poświęcenie pojazdów z racji święta patronalnego kierowców odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej mszy św.

4. Gorąco prosimy o zgłaszanie możliwości przyjęcia pielgrzymów na nocleg z piątku na sobotę (5/6 sierpnia), którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej udają się do Częstochowy w ramach pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Będzie to sprawdzianem naszej gościnności i praktycznej miłości bliźniego. Ofertę noclegów zgłaszamy w zakrystii. Pielgrzymi posiadają ze sobą karimaty i śpiwory, więc czasem chodzi tylko o nocleg w skromnych warunkach z dostępem do łazienki.

5. 6 sierpnia, wyruszy 42. Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych: zarówno całe rodziny jak i pojedynczych pielgrzymów, młodzież uczącą się, studiującą i dorosłych. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców. Zapisy do końca miesiąca w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

6. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;
• piątek: Święto św. Marii Magdaleny;
• sobota: Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Edward Bożek, l. 72, zam. ul. Aleksandry 23;
+ Lucyna Poznańska, l. 67, zam. ul. Aleksandry 7.

Dobry Jezu, a nasz Panie…