Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 lipca 2023 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św. o godz. 17.00.

2. W przyszłą niedzielę, 23 lipca rozpocznie się 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Po raz kolejny organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W naszej parafii poświęcenie pojazdów z racji święta patronalnego kierowców odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej mszy św.

3. Młodzież wyjeżdżająca na Światowe Dni Młodzieży prosi o modlitwę o owoce tego czasu. Wychodząc ze świątyni, przed głównymi drzwiami można wesprzeć to dzieło zakupując symboliczną cegiełkę – jabłko.

4. Gorąco prosimy o zgłaszanie możliwości przyjęcia pielgrzymów na nocleg z soboty na niedzielę (5/6 sierpnia), którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej udają się do Częstochowy w ramach pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Będzie to sprawdzianem naszej gościnności i praktycznej miłości bliźniego. Ofertę noclegów zgłaszamy w zakrystii. Pielgrzymi posiadają ze sobą karimaty i śpiwory, więc czasem chodzi tylko o nocleg w skromnych warunkach z dostępem do łazienki.

5. 6 sierpnia, wyruszy ze Wzgórza Wawelskiego 43. Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców. Zapisy do końca miesiąca w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

6. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem od strony deptaka w dniach od 26 do 28 lipca do godz. 13.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie: w Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Parafianie, którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Szczegóły akcji oraz numer konta bankowego na plakatach, ulotkach i na stronie internetowej: www.pro-missio.org. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: wsp. św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;
• sobota: Święto św. Marii Magdaleny.