Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 lipca 2020 r.

  1. Jutro, 13 lipca po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Należy przynieść różańce i świece.
  2. W przyszłą niedzielę, 19 lipca rozpocznie się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Po raz kolejny organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W naszej parafii poświęcenie pojazdów z racji święta patronalnego kierowców odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.
  3. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca lipca. Wyniosła ona 10.779,30 zł, z czego 3.978 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konta parafialne, na które w maju wpłynęła kwota 7.470 zł.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca złożony przed tygodniem do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach. Ofiary na ten cel wyniosły 7.297,70 zł.
  5. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy słońca i udanego wypoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i uczestniczeniu we Mszy św. niedzielnej.
  6. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • poniedziałek: wsp. świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • środa: wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  • czwartek: wsp. NMP z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej);
  • sobota: wsp. św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Janusz Łukomski, l. 65, zam. ul. Podłęska 7.

Dobry Jezu, a nasz Panie…