Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 10 lipca 2022 r.

1. W środę, 13 lipca po wieczornej mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Należy przynieść różańce i świece.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca lipca. Wyniosła ona 10.170,70 zł, z czego 3.900 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w maju wpłynęła kwota 4.545 zł.

3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa, którzy podzielą się z nami swoim świadectwem pracy na misjach oraz opowiedzą o działalności misyjnej w kraju. Dzieło rozkrzewiania misji będziemy mogli wesprzeć kupując pamiątki przywiezione przez nich z misji. Po mszach św. będzie można także złożyć ofiarę do puszek na kontynuowanie dzieł misyjnych prowadzonych przez wolontariuszy.

4. Gorąco prosimy o zgłaszanie możliwości przyjęcia pielgrzymów na nocleg z piątku na sobotę (5/6 sierpnia), którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej udają się do Częstochowy w ramach pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Będzie to sprawdzianem naszej gościnności i praktycznej miłości bliźniego. Ofertę noclegów zgłaszamy w zakrystii. Pielgrzymi posiadają ze sobą karimaty i śpiwory, więc czasem chodzi tylko o nocleg w skromnych warunkach z dostępem do łazienki.

5. 6 sierpnia, wyruszy 42. Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych: zarówno całe rodziny jak i pojedynczych pielgrzymów, młodzież uczącą się, studiującą i dorosłych. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców. Zapisy do końca miesiąca w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

6. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
• wtorek: wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
• środa: wsp. świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta;
• piątek: wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
• sobota: wsp. NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Karol Leśniak, l. 72, zam. ul. Barbary 10a;
+ Tadeusz Kwiecień, l. 73, zam. ul. Duża Góra 35.

Dobry Jezu, a nasz Panie…