Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 9 sierpnia 2020 r.

 1. Matce Bożej Częstochowskiej dziękujemy za 40. PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ, która we wtorek dotrze na Jasną Górę. O godz. 19.00 pielgrzymi wezmą udział w Eucharystii koncelebrowanej z Ks. Arcybiskupem pod Jasnogórskim Szczytem. Około 21.00 Apel Jasnogórski zakończy pielgrzymkę.
 2. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, która weźmie udział w Mszy św. koncelebrowanej z Ks. Arcybiskupem i pielgrzymami na Szczycie Jasnogórskim wyjedzie we wtorek, 11 sierpnia o godz. 7.00 rano sprzed Domu Parafialnego. Zapisy z wpłatą 30 zł są przyjmowane po Mszach św. w zakrystii.
 3. W czwartek, 13 sierpnia po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Należy przynieść różańce i świece.
 4. W sobotę, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. Zgodnie z porządkiem wakacyjnym w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 6.30 zostaną zaśpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Jest to święto obowiązkowe. Tradycyjnie pobłogosławimy zioła i kwiaty, które są symbolem piękna i łask otrzymanych od Stwórcy.
 5. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca sierpnia. Wyniosła ona 9.249 zł i 10 euro, z czego 3.740 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w czerwcu wpłynęła kwota 5.435 zł.
 6. Wyjazd na kolonię z Ks. Bogdanem w czwartek, 20 sierpnia o godz. 20.00 z Krakowa Głównego. Pociąg relacji Kraków Główny – Hel (przeważnie z peronu V). Zbiórka na peronie o godz. 19.00.
 7. Rodzina Kolpinga organizuje w poniedziałki bezpłatne zajęcia nordic walking dla osób w wieku 60+. Zapraszamy o godz. 18.00. Zbiórka przed Domem Parafialnym. Zajęcia będą się odbywały przy sprzyjającej pogodzie.
 8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
 • wtorek: wsp. św. Klary, dziewicy;
 • czwartek: Święto NMP Kalwaryjskiej;
 • piątek: wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
 • sobota: Uroczystość Wniebowzięcia NMP.