Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 7 sierpnia 2022 r.

1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej mszy św.

2. Bardzo dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11, wszystkim parafianom, a także osobom spoza naszej wspólnoty parafialnej za ciepłe i serdeczne przyjęcie pielgrzymów na nocleg w zeszły piątek, którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej pielgrzymowali na Jasną Górę.

3. Matce Bożej Częstochowskiej dziękujemy za 42. PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ, która w czwartek dotrze na Jasną Górę. O godz. 19.00 pielgrzymi wezmą udział w Eucharystii koncelebrowanej z Ks. Arcybiskupem pod Jasnogórskim Szczytem. Około 21.00 Apel Jasnogórski zakończy pielgrzymkę.

4. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, która weźmie udział w mszy św. koncelebrowanej z Ks. Arcybiskupem i pielgrzymami na Szczycie Jasnogórskim wyjedzie w czwartek, 11 sierpnia o godz. 7.00 rano sprzed Domu Parafialnego. Część pielgrzymów będzie mogła ostatni odcinek trasy pielgrzymkowej odbyć pieszo, a pozostali mogą w tym czasie modlić się w Sanktuarium Jasnogórskim.

5. W sobotę, 13 sierpnia po wieczornej mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Należy przynieść różańce i świece.

6. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem od strony deptaka w dniach od 8 do 10 sierpnia do godz. 12.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie: w Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Parafianie, którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Szczegóły akcji oraz numer konta bankowego na plakatach, ulotkach i na stronie internetowej: www.pro-missio.org. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

7. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy słońca i udanego wypoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i uczestniczeniu we mszy św. niedzielnej.

8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Dominika, prezbitera;
• wtorek: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
• środa: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
• czwartek: wsp. św. Klary, dziewicy;
• sobota: Święto NMP Kalwaryjskiej.