Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13 sierpnia 2023 r.

1. Dziękujemy za modlitwy naszym pielgrzymom, którzy podjęli trud pielgrzymowania w ramach 43. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Słowa wdzięczności kierujemy na ręce Ks. Tomasza Jajecznicy, służb technicznych, porządkowych, medycznych i kwatermistrzowskich. Dziękujemy też wszystkim, którzy duchowo pielgrzymowali z naszymi pątnikami.

2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 17.00 zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Należy przynieść różańce i świece.

3. Zapraszamy jutro, 14 sierpnia na mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.

4. We wtorek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. Zgodnie z porządkiem wakacyjnym w tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 12.30. Po mszy św. o godz. 6.30 zostaną zaśpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Jest to święto obowiązkowe. Tradycyjnie pobłogosławimy zioła i kwiaty, które są symbolem piękna i łask otrzymanych od Stwórcy.

5. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca sierpnia. Wyniosła ona 10.828 zł, 3,40 euro i 50 NOK, z czego 3.570 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w czerwcu wpłynęła kwota 5.000 zł.

6. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
• wtorek: Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
• czwartek: Święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Halina Grzybczyk, l. 70, zam. ul. Mała Góra 18;
+ Janusz Bukowiec, l. 43, zam. ul. Barbary 14.
Dobry Jezu, a nasz Panie…