Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 7 lipca 2024 r.

1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej mszy św.

2. Zapraszamy w środę po mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi. Modlitwę rozpoczniemy dziesięciominutowym czytaniem Pisma Świętego. Adoracja potrwa do godz. 20.00.

3. W czwartek, 11 lipca zapraszamy na VII Pielgrzymkę Rodzin, Małżeństw, Dzieci, Młodzieży i Seniorów w ramach Jubileuszu 30-lecia Sanktuarium Najświętszej Rodziny. W programie pielgrzymki: o godz. 15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 17.00 – Różaniec, prośby i podziękowania do Najświętszej Rodziny z litanią do św. Kingi, Patronki miesiąca lipca w naszym Sanktuarium i o godz. 18.00 – msza św. w intencjach dziękczynnych i błagalnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W sobotę, 13 lipca po wieczornej mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Należy przynieść różańce i świece.

5. Gorąco prosimy o zgłaszanie możliwości przyjęcia pielgrzymów na nocleg z poniedziałku na wtorek (5/6 sierpnia), którzy z Myślenic, Gdowa i Mszany Dolnej udają się do Częstochowy w ramach pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Będzie to sprawdzianem naszej gościnności i praktycznej miłości bliźniego. Ofertę noclegów zgłaszamy w zakrystii. Pielgrzymi posiadają ze sobą karimaty i śpiwory, więc czasem chodzi tylko o nocleg w skromnych warunkach z dostępem do łazienki.

6. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem od strony deptaka w dniach od 11 do 13 lipca do godz. 9.30. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Boliwii, Ekwadorze, Peru oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie: w Ukrainie, Gruzji i Kazachstanie. Parafianie, którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Szczegóły akcji oraz numer konta bankowego na plakatach, ulotkach, parafialnym facebook`u i na stronie internetowej: www.pro-missio.org. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Jana z Dukli, prezbitera;
• czwartek: Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
• piątek: wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
• sobota: wsp. świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Janina Krzywoń, l. 83, zam. ul. Heleny 10;
+ Mariusz Krystyniecki, l. 54, zam. ul. Mała Góra 15;
+ Marcin Skałka, l. 49, zam. ul. Heleny 20;
+ Michał Hojdak, l. 70, zam. ul. Aleksandry 21.
Dobry Jezu, a nasz Panie…