Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 czerwca 2024 r.

1. Dzisiaj zakończymy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Ostatnią czerwcówkę połączoną z procesją wokół kościoła odprawimy po mszy św. o godz. 17.00. Miesiąc lipiec jest natomiast tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym msze św. w dni powszednie są odprawiane tylko o godz. 7.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem. Nie ma również niedzielnych mszy św. o godz. 12.30. Okazja do spowiedzi w dni powszednie rano i wieczorem pół godziny przed mszą św.

3. Kancelaria parafialna podczas wakacji jest czynna we wtorki i czwartki popołudniu od godz. 16.00 do 17.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 9.00.

4. W lipcu i sierpniu wypominki roczne z godz. 12.30 będą odczytywane przed mszą św. o godz. 11.00.

5. Zapraszamy w środę po mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi. Modlitwę rozpoczniemy dziesięciominutowym czytaniem Pisma Świętego. Adoracja potrwa do godz. 20.00.

6. W środę, 3 lipca obchodzi swoje imieniny Ks. Tomasz Jajecznica. Życzymy Drogiemu Solenizantowi obfitości łask Bożych, opieki Najświętszej Rodziny, serca i życzliwości od wszystkich parafian.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. będą odprawione tylko o godz. 7.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w tym dniu będzie od godz. 16.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.

8. W pierwszą sobotę miesiąca – 6 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca złożony przed tygodniem do puszek na wsparcie organizacji rekolekcji oazowych w Kenii i Tanzanii, które współtworzy animatorka Magda z naszej parafialnej oazy. Dziękujemy także za zakup 13 obrazów. Łącznie ofiary na ten cel wyniosły 11.002,70 zł i 1 euro. 10. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem od strony deptaka w dniach od 11 do 13 lipca do godz. 9.30. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Boliwii, Ekwadorze, Peru oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie: w Ukrainie, Gruzji i Kazachstanie. Parafianie, którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Szczegóły akcji oraz numer konta bankowego na plakatach, ulotkach, parafialnym facebook`u i na stronie internetowej: www.pro-missio.org. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

11. W miesiącach wakacyjnych szczególnie zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej oraz książek o tematyce religijnej.

12. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• środa: Święto św. Tomasza, Apostoła;
• czwartek: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie;
• sobota: wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszły do Pana:
+ Teresa Skura, l. 59, zam. ul. Mała Góra 4;
+ Wanda Bujak, l. 90, zam. ul. Telimeny 29.
Dobry Jezu, a nasz Panie…