Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 czerwca 2020 r.

 1. Dziękujemy Bogu i ludziom za Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, którą przyjęło w zeszłą niedzielę 103 naszych młodych parafian. Słowa uznania i wdzięczności kierujemy w stronę Ks. Pawła Filipiaka, który wzorowo i z poświęceniem mimo wielu trudności związanych z epidemią koronawirusa przygotował dzieci do pełnego uczestnictwa we Mszy św. Dziękujemy również rodzicom za dar ołtarza, księżom, siostrom i wychowawcom za wszelką pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.
 2. Jutro, 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dwóch wielkich świadków i nauczycieli wiary, którzy ją przypieczętowali męczeńską śmiercią. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu obchodzą swoje imieniny Ks. Piotr Wieczorek i Ks. Paweł Filipiak. Życzymy Drogim Solenizantom obfitości łask Bożych, opieki Najświętszej Rodziny, serca i życzliwości od wszystkich parafian.
 3. We wtorek, 30 czerwca zakończymy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Ostatnią czerwcówkę połączoną z procesją wokół kościoła odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00. Miesiąc lipiec jest natomiast tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.
 4. Zakończył się rok szkolny, a z nim także katecheza szkolna dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców o zainteresowanie się postępami dzieci w zdobywaniu wiedzy religijnej. Wiedza ta powinna zbliżać do Boga i uczyć jak iść przez życie kierując się światłem Ewangelii, Dekalogiem i prawym sumieniem.
 5. Rozpoczęły się już wakacje. Niech będą one dla wszystkich czasem zbliżenia się do Boga, okazją do pogłębienia wiary, a także odkrywaniem Boga w pięknie otaczającej nas przyrody.
 6. Od jutra w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą tylko o godz. 7.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem. Nie ma również niedzielnych Mszy św. o godz. 12.30. Okazja do spowiedzi w dni powszednie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św.
 7. W lipcu i sierpniu wypominki roczne z godz. 12.30 będą odczytywane przed Mszą św. o godz. 11.00.
 8. Kancelaria Parafialna podczas wakacji będzie czynna we wtorki, czwartki i piątki popołudniu od godz. 16.00 do 17.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 9.00. Informacje związane z Biurem Parafialnym i Wspólnotą Fundatorów Katakumb można uzyskać pod numerem telefonu dostępnym w zakładce „Informacje ogólne” na stronie internetowej naszej parafii.
 9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. będą odprawione tylko o godz. 7.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w tym dniu będzie od godz. 16.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca – 4 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.
 11. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na XXIX Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Radia Maryja do Częstochowy w sobotę, 11 lipca br. Wyjazd o godz. 8.00 rano sprzed Domu Parafialnego. Powrót ok. godz. 21.00. Zapisy z wpłatą 30 zł w zakrystii po Mszach św. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki autokarowej zobowiązani są do posiadania maseczek.
 12. Jeszcze w tym tygodniu można zapisać się na turnus wypoczynkowo – rehabilitacyjny seniorów z wnukami nad morzem w Mrzeżyno – SUS od 5 do 19 września. Jest kilka miejsc wolnych. Koszt pobytu i przejazd autokarem: 1.570 zł. Zapisy telefonicznie u Ks. Prałata: tel. 605 263 111.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;
 • piątek: Święto św. Tomasza, Apostoła;
 • sobota: Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Maria Mrazek, l. 70, zam. ul. Mała Góra 20;
+ Henryk Borowiec, l. 73, zam. ul. Mała Góra 20;
+ Julia Kisperska, l. 70, zam. ul. Heleny 10.

Dobry Jezu, a nasz Panie…