Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 czerwca 2022 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z daru nawiedzenia naszej parafii przez ikonę Świętej Rodziny. Dziękujemy również tym, którzy gorliwie uczestniczyli w nabożeństwach oktawy Bożego Ciała. Niech Najświętsze Serce Jezusa błogosławi swoim czcicielom i ich bliskim.

2. Zakończył się rok szkolny, a z nim także katecheza szkolna dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców o zainteresowanie się postępami dzieci w zdobywaniu wiedzy religijnej. Wiedza ta powinna zbliżać do Boga i uczyć jak iść przez życie kierując się światłem Ewangelii, Dekalogiem i prawym sumieniem.

3. Rozpoczęły się już wakacje. Niech będą one dla wszystkich czasem zbliżenia się do Boga, okazją do pogłębienia wiary, a także odkrywaniem Boga w pięknie otaczającej nas przyrody. Pamiętajmy o modlitwie i uczestniczeniu we mszy św. niedzielnej, módlmy się także za wypoczywających poza naszą parafią, szczególnie za dzieci i młodzież, które wczoraj wyjechały z Ks. Bogdanem na kolonię do Władysławowa.

4. Od jutra w okresie wakacyjnym msze św. w dni powszednie będą tylko o godz. 7.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem. Nie ma również niedzielnych mszy św. o godz. 12.30. Okazja do spowiedzi w dni powszednie rano i wieczorem pół godziny przed mszą św.

5. Serdecznie zapraszamy we wtorek, 28 czerwca na mszę św. wieczorną, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

6. W środę, 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dwóch wielkich świadków i nauczycieli wiary, którzy ją przypieczętowali męczeńską śmiercią. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ks. Paweł Filipiak, a w przyszłą niedzielę także Ks. Tomasz Jajecznica. Życzymy Drogim Solenizantom obfitości łask Bożych, opieki Najświętszej Rodziny, serca i życzliwości od wszystkich parafian.

7. W środy o 21.00 w kościele Apel Maryjny w intencji pokoju na Ukrainie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W czwartek, 30 czerwca zakończymy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Ostatnią czerwcówkę połączoną z procesją wokół kościoła odprawimy po mszy św. o godz. 18.00. Miesiąc lipiec jest natomiast tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. będą odprawione tylko o godz. 7.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w tym dniu będzie od godz. 16.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.

10. W pierwszą sobotę miesiąca – 2 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

11. W lipcu i sierpniu wypominki roczne z godz. 12.30 będą odczytywane przed mszą św. o godz. 11.00.

12. Kancelaria Parafialna podczas wakacji będzie czynna we wtorki, czwartki i piątki popołudniu od godz. 16.00 do 17.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 9.00.

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca złożony przed tygodniem do puszek na wsparcie organizacji rekolekcji oazowych w Kenii, które współtworzy animatorka Magda z naszej parafialnej oazy. Ofiary na ten cel wyniosły 7.663,97 zł.

14. W miesiącach wakacyjnych szczególnie zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej oraz książek o tematyce religijnej.

15. 6 sierpnia, wyruszy ze Wzgórza Wawelskiego 42. Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę w intencji Ojca św. i Ojczyzny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Zapraszamy wszystkich chętnych: zarówno całe rodziny jak i pojedynczych pielgrzymów, młodzież uczącą się, studiującą i dorosłych. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców. Zapisy w lipcu w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

16. Grupa Teatralna „Kaworki” zaprasza na przedstawienie pt. „Opowieść o małej Annie obdarzonej wielką siłą”, które odbędzie się dzisiaj o godz. 12.00 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny. Spektakl jest inspirowany życiem Matki Anny Kaworek, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Michalitek z okazji 150. rocznicy jej urodzin.

17. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
• środa: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Siostra Rafaela, Michalitka;
+ Adam Czekaj, l. 73, zam. ul. Duża Góra 37;
+ Stanisław Koziara, l. 89, zam. ul. Aleksandry 21.

Dobry Jezu, a nasz Panie…