Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 czerwca 2024 r.

1. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił odpustu cząstkowego wszystkim wiernym, którzy po spełnieniu właściwych warunków nawiedzą nasze Sanktuarium, lub mając uzasadnioną przeszkodę zjednoczą się w modlitwie i ofiarowaniu trudów życia z intencjami, które w sposób szczególny polecane są Bogu w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie.

2. Zakończył się rok szkolny, a z nim także katecheza szkolna dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców o zainteresowanie się postępami dzieci w zdobywaniu wiedzy religijnej. Wiedza ta powinna zbliżać do Boga i uczyć jak iść przez życie kierując się światłem Ewangelii, Dekalogiem i prawym sumieniem.

3. Rozpoczęły się już wakacje. Niech będą one dla wszystkich czasem zbliżenia się do Boga, okazją do pogłębienia wiary, a także odkrywaniem Boga w pięknie otaczającej nas przyrody. Pamiętajmy o modlitwie i uczestniczeniu we mszy św. niedzielnej. Módlmy się także za wypoczywających poza naszą parafią, szczególnie za dzieci i młodzież, które wczoraj wyjechały z Ks. Bogdanem na kolonię do Władysławowa.

4. Od jutra w okresie wakacyjnym msze św. w dni powszednie będą tylko o godz. 7.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem. Nie ma również niedzielnych mszy św. o godz. 12.30. Okazja do spowiedzi w dni powszednie rano i wieczorem pół godziny przed mszą św.

5. Zapraszamy w środę po mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi. Modlitwę rozpoczniemy dziesięciominutowym czytaniem Pisma Świętego. Adoracja potrwa do godz. 20.00.

6. W sobotę, 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dwóch wielkich świadków i nauczycieli wiary, którzy ją przypieczętowali męczeńską śmiercią. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Z racji uroczystości Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

7. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca zakończymy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Ostatnią czerwcówkę połączoną z procesją wokół kościoła odprawimy po mszy św. o godz. 17.00. Miesiąc lipiec jest natomiast tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

8. W lipcu i sierpniu wypominki roczne z godz. 12.30 będą odczytywane przed mszą św. o godz. 11.00.

9. Kancelaria Parafialna podczas wakacji będzie czynna we wtorki i czwartki popołudniu od godz. 16.00 do 17.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 9.00.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca złożony do puszek, w niedzielę, 9 czerwca na działalność Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”. Ofiary na ten cel wyniosły 8.513,02 zł i 6 euro.

11. Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć organizację rekolekcji oazowych w Kenii i Tanzanii, które współtworzy animatorka Magda z naszej parafialnej oazy. Istnieje możliwość nabycia obrazów wykonanych różną techniką przez seniorów i przeznaczenie wartości zakupu na ten sam cel.

12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na wyjazdy „Wakacje z Wartościami 2024” do Korbielowa osoby w wieku od 8 do 19 lat w terminie: 29.07.2024 – 04.08.2024 r. oraz do Łeby osoby w wieku od 10 do 15 lat w terminie: 20.08.2024 – 29.08.2024 r. Szczegółowe informacje oraz formularz do zapisu znajdują się na stronie: www. wakacjezwartosciami.pl oraz na plakacie przy wejściu do kościoła.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć lipcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

14. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
• piątek: wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
• sobota: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Józefa Przeklasa, l. 83, zam. ul. Telimeny 21;
+ Henryk Kurgiel, l. 89, zam. ul. Aleksandry 5.
Dobry Jezu, a nasz Panie…