Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21 czerwca 2020 r.

  1. Dzisiaj w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 9.00, 10.15, 11.30 i 12.45 Uroczystość I Komunii Świętej. Polecajmy dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa Eucharystycznego do swoich serc opiece Matki Bożej. Wypraszajmy dla dzieci pierwszokomunijnych łaskę żywej wiary w prawdziwą obecność Jezusa w ich sercach. Od jutra do najbliższego piątku trwać będzie tzw. Biały Tydzień. Zapraszamy w tym czasie wszystkie dzieci z klas III w strojach komunijnych wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00. W sobotę, 27 czerwca rodzinny wyjazd dzieci do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej z Eucharystią o godz. 10.00.
  2. Pozostałe Msze św. w dniu dzisiejszym zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 17.00 i 19.00.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.
  4. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla uczniów wszystkich szkół z prośbą o szczęśliwe przeżycie wakacji zostanie odprawiona w najbliższy piątek, 26 czerwca o godz. 18.00. Zapraszamy uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół. Prosimy rodziców, którzy troszczą się o rozwój fizyczny i wypoczynek swoich dzieci, aby nie zapominali rodzicielskiej troski o ich dobro duchowe, wyrażające się udziałem w nabożeństwach i codziennej modlitwie w czasie wakacji.
  5. Parafia MB Dobrej Rady w Krakowie – Prokocimiu zaprasza na koncert z cyklu „Muzyka i Sacrum bez granic” pt. „Jasne, że klarnet” w sobotę, 27 czerwca o godz. 19.00. W czasie koncertu będzie można usłyszeć dzieła znakomitych kompozytorów m.in. F. Mendelssohna – Bartoldy’ego i G. Cacciniego w wykonaniu kwartetu ClaroNegro Clarinet Quartet. Udział w koncercie z zachowaniem zasad sanitarnych. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.
  6. Od przyszłej niedzieli w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą tylko o godz. 7.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem. Nie będzie również niedzielnych Mszy św. o godz. 12.30.
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na XXIX Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Radia Maryja do Częstochowy w sobotę, 11 lipca br. Wyjazd o godz. 8.00 rano sprzed Domu Parafialnego. Powrót ok. godz. 21.00. Zapisy z wpłatą 30 zł w zakrystii po Mszach św. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki autokarowej zobowiązani są do posiadania maseczek.
  8. Organizujemy wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych do Chłapowa nad morzem w dniach od 20 do 31 sierpnia. Więcej informacji u Ks. Bogdana oraz na parafialnym facebook`u. Zapisy z zaliczką 200 zł w każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. od 16.00 do 17.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Jednocześnie składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca złożony przed tygodniem do puszek na wyjazd wakacyjny dla dzieci. Ofiary na ten cel wyniosły 5.187 zł.
  9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  •     środa: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.