Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 czerwca 2022 r.

1. Tegoroczna procesja Bożego Ciała nie mogła się odbyć ulicami naszej parafii. Na przeszkodzie stanęła nam pogoda, która zmusiła nas do przeprowadzenia procesji wewnątrz świątyni. Tym niemniej gorąco dziękujemy wszystkim, którzy podjęli starania, aby przygotować cztery ołtarze, nagłośnienie i wiele innych czynności, aby procesja miała należytą oprawę. Dziękujemy przedstawicielom wspólnot parafialnych, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwoneczkami oraz ich rodzicom. Dziękujemy również służbie liturgicznej, siostrom Michalitkom, chórowi „Familia”, scholi młodzieżowej, panu organiście i panu kościelnemu, a także mieszkańcom rejonu II. Na kolejne dni trwającej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na wieczorną mszę św. i procesję wokół kościoła. Zachęcamy wszystkich parafian, aby przynajmniej w dniu swojego rejonu uczestniczyli w tym nabożeństwie. Dzisiaj zapraszamy parafian ze wszystkich zespołów, jutro rejon V oraz ul. Aleksandry 4, 4a,c,d, we wtorek rejon I i w środę rejon II. Natomiast w czwartek, kiedy zakończymy procesje, poświęcimy wianki wykonane z ziół i kwiatów.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po mszy św. o godz. 17.00. Podczas Oktawy Bożego Ciała Litania do Serca Pana Jezusa jest śpiewana w czasie procesji po mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

3. W naszej parafii o godz. 16.00 rozpocznie się peregrynacja ikony Świętej Rodziny. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Będziemy zawierzać w naszej modlitwie wszystkich małżonków i całe nasze rodziny. Kulminacyjnym momentem peregrynacji będzie uroczysta Eucharystia o godz. 18.00 z błogosławieństwem małżeństw i rodzin, z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Dzisiaj nie będzie mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Program peregrynacji znajdziemy na plakatach i na stronie internetowej parafii.

4. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św. o godz. 18.00.

5. W środy o 21.00 w kościele Apel Maryjny w intencji pokoju na Ukrainie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W piątek, 24 czerwca z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O, Jezu najsłodszy”. Z racji uroczystości w piątek Kancelaria Parafialna będzie zamknięta.

7. Również w najbliższy piątek, 24 czerwca dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z prośbą o szczęśliwe przeżycie wakacji dla XXV Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniów klas VII i VIII SP o godz. 8.30. Natomiast dla uczniów klas od 0 do VI SP msza św. będzie odprawiona o godz. 9.30. Zapraszamy uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży z okazji końca roku szkolnego w czwartek od godz. 17.00. Prosimy rodziców, którzy troszczą się o rozwój fizyczny i wypoczynek swoich dzieci, aby nie zapominali rodzicielskiej troski o ich dobro duchowe, wyrażające się udziałem w nabożeństwach i codziennej modlitwie w czasie wakacji.

8. Od przyszłej niedzieli w okresie wakacyjnym msze św. w dni powszednie będą tylko o godz. 7.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem. Nie będzie również niedzielnych mszy św. o godz. 12.30.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca złożony przed tygodniem do puszek na zakup środków czystości i higieny osobistej dla potrzebujących mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Ofiary na ten cel wyniosły 12.919,14 zł.

10. Natomiast dzisiaj po mszach św. ofiarą do puszek możemy wesprzeć organizację rekolekcji oazowych w Kenii, które współtworzy animatorka Magda z naszej parafialnej oazy.

11. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Radia Maryja do Częstochowy 10 lipca br. Wyjazd o godz. 6.30 rano sprzed Domu Parafialnego. Zapisy z wpłatą 40 zł w zakrystii po mszach św.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć lipcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

13. Grupa Teatralna „Kaworki” zaprasza na przedstawienie pt. „Opowieść o małej Annie obdarzonej wielką siłą”, które odbędzie się 26 czerwca o godz. 12.00 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny. Spektakl jest inspirowany życiem Matki Anny Kaworek, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Michalitek z okazji 150. rocznicy jej urodzin.

14. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
• czwartek: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
• piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
• sobota: wsp. Niepokalanego Serca NMP.

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Maria Klimczyk, l. 90, zam. ul. Aleksandry 25.

Dobry Jezu, a nasz Panie…