Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12 czerwca 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela kończy w naszej Archidiecezji okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Dziś mszę św. o godz. 11.00 odprawi Ks. Jakub Ostrożański ze Zgromadzenia Księży Rogacjonistów Serca Jezusowego, tegoroczny neoprezbiter. To jego prymicje w kościele, w którym przyjął sakrament chrztu św.

3. Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła zostanie odprawione jutro, 13 czerwca, po mszy św. o godz. 18.00. Przynosimy na nie różańce i świece.

4. W środy o 21.00 w kościele Apel Maryjny w intencji pokoju na Ukrainie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek, 16 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Centralna procesja z Wawelu na Rynek Główny od godz. 9.00. W naszej parafii zamiast mszy św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona msza św. o godz. 16.00, a po niej procesja, której trasa przebiegać będzie wzdłuż ul. Ćwiklińskiej. Pozostałe msze św. jak w niedziele. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy, że udział w procesji nie może zastąpić w tym dniu obecności na mszy św. W tym roku przygotowaniem czterech ołtarzy procesyjnych zajmują się parafianie z rejonu II we współpracy z grupami parafialnymi. Potrzebni są też mężczyźni, którzy od godz. 8.00 pomogą w ustawieniu konstrukcji ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne pójdą w procesji w strojach liturgicznych. Dziewczynki do sypania kwiatków przyjdą na próbę we wtorek o godz. 17.00. Parafian z bloków przy trasie procesji prosimy o religijne udekorowanie swoich okien.

6. W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na wieczorną mszę św. i procesję wokół kościoła. Zachęcamy wszystkich parafian, aby przynajmniej w dniu swojego rejonu uczestniczyli w tym nabożeństwie. W piątek zapraszamy rejon III, w sobotę rejon IV i ul. Mała Góra 8a,b,c,d, w niedzielę zapraszamy parafian ze wszystkich zespołów, w poniedziałek rejon V oraz ul. Aleksandry 4, 4a, c, d, we wtorek rejon I i w środę rejon II.

7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po mszy św. o godz. 17.00. Podczas Oktawy Bożego Ciała Litania do Serca Pana Jezusa będzie śpiewana w czasie procesji po mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

8. W naszej Archidiecezji trwa peregrynacja ikony Świętej Rodziny. W niedzielę, 19 czerwca, ikona ta zagości na 24 godziny w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Będziemy zawierzać w naszej modlitwie wszystkich małżonków i całe nasze rodziny. Kulminacyjnym momentem peregrynacji będzie uroczysta Eucharystia o godz. 18.00 z błogosławieństwem małżeństw i rodzin, z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Nie będzie mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Program peregrynacji znajdziemy na plakatach i na stronie internetowej parafii.

9. Dzisiaj w naszym Sanktuarium zbieramy ofiary do puszek na zakup środków czystości i higieny osobistej dla potrzebujących mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.

10. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca czerwca. Wyniosła ona 13.367,20 zł z czego 5.240 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w kwietniu wpłynęła kwota 5.195 zł.

11. Dziękujemy osobom, które podjęły się trudu odnowienia i pomalowania ściany wokół drzwi bocznych naszej świątyni od strony południowej.

12. Za tydzień po mszach św. ofiarą do puszek możemy wesprzeć organizację rekolekcji oazowych w Kenii, które współtworzy animatorka Magda z naszej parafialnej oazy.

13. Pięcioosobowa rodzina z Ukrainy pilnie poszukuje samodzielnego mieszkania do wynajęcia. Numer telefonu kontaktowego dostępny w zakrystii.

14. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
• wtorek: wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
• czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała);
• piątek: wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Maria Świstak, l. 68, zam. ul. Barbary 12;
+ Andrzej Kosior, l. 71, zam. ul. Telimeny 11;
+ Maria Góralczyk, l. 79, zam. ul. Mała Góra 16;
+ Krzysztof Szmigiel, l. 75, zam. ul. Telimeny 23.

Dobry Jezu, a nasz Panie…