Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA 16 czerwca 2024 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św. o godz. 17.00.

2. W dniu dzisiejszym ulicami Krakowa przejdzie X Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Brońmy dzieci”. Marsz wyruszy o godz. 11.30 z Placu Matejki i przejdzie ulicami Starego Miasta i Kazimierza na Plac Wolnica. Po zakończeniu marszu przewidziany jest słodki poczęstunek dla dzieci i pokaz musztry w wykonaniu szkockiej orkiestry.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po mszy św. o godz. 17.00.

4. Zapraszamy w środę po mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi. Modlitwę rozpoczniemy dziesięciominutowym czytaniem Pisma Świętego. Adoracja potrwa do godz. 20.00.

5. W piątek, 21 czerwca o godz. 9.00 w kaplicy św. Józefa w katakumbach zostanie odprawiona msza św. za zmarłych parafian i dobroczyńców Sanktuarium, którzy spoczywają w katakumbach i na innych cmentarzach. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

6. W najbliższy piątek, 21 czerwca dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z prośbą o szczęśliwe przeżycie wakacji dla XXV Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniów klas VII i VIII SP o godz. 8.30. Natomiast dla uczniów klas od 0 do VI SP msza św. będzie odprawiona o godz. 9.30. Zapraszamy uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół. Prosimy rodziców, którzy troszczą się o rozwój fizyczny i wypoczynek swoich dzieci, aby nie zapominali rodzicielskiej troski o ich dobro duchowe, wyrażające się udziałem w nabożeństwach i codziennej modlitwie w czasie wakacji.

7. Od przyszłej niedzieli w okresie wakacyjnym msze św. w dni powszednie będą tylko o godz. 7.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem. Nie będzie również niedzielnych mszy św. o godz. 12.30.

8. Za tydzień, po mszach św. ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć organizację rekolekcji oazowych w Kenii i Tanzanii, które współtworzy animatorka Magda z naszej parafialnej oazy.

9. Są jeszcze wolne miejsca w Przedszkolu Sióstr Michalitek na rok szkolny 2024/2025 w Krakowie, przy ul. Kosocickiej 38A, os. Rżąka. Wszystkich zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z Siostrą Dyrektor (tel. 506-864-485; e-mail: pn.mak9@gmail.com).

10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
• piątek: wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Tadeusz Magiera, l. 90, zam. ul. Barbary 10;
+ Krzysztof Bartosiewicz, l. 70, zam. ul. Duża Góra 37;
+ Bolesław Sywała, l. 82, zam. ul. Duża Góra 39.

Dobry Jezu, a nasz Panie…