Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 czerwca 2020 r.

 1. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego uczczenia Jezusa Eucharystycznego. Procesja Bożego Ciała miała właściwą oprawę dzięki osobom, które przygotowały ołtarze, zorganizowały obsługę związaną z porządkiem i nagłośnieniem. Słowa uznania należą się przedstawicielom wspólnot parafialnych zaangażowanych w piękny przebieg procesji. Dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Bieżanów”, kolejarzom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwoneczkami oraz ich rodzicom. Dziękujemy również służbie liturgicznej, siostrom Michalitkom, chórowi „Familia”, panu organiście i panu kościelnemu. Na kolejne dni trwającej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na wieczorną Mszę św. i procesję wokół kościoła. Zachęcamy wszystkich parafian, aby przynajmniej w dniu swojego rejonu uczestniczyli w tym nabożeństwie. Dzisiaj zapraszamy parafian ze wszystkich zespołów, w poniedziałek rejon II, we wtorek rejon III i w środę rejon IV oraz ul. Mała Góra 8b i 8c. Natomiast w czwartek, kiedy zakończymy procesje, poświęcimy wianki wykonane z ziół i kwiatów.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Podczas Oktawy Bożego Ciała Litania do Serca Pana Jezusa jest śpiewana w czasie procesji po Mszy św. wieczornej.
 3. Msze św. w rocznicę I Komunii Świętej dla dzieci klas IV zostaną odprawione jutro, we wtorek i w środę o godz. 18.00.
 4. W piątek, 19 czerwca z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia „Najmilszy Jezu”.
 5. W przyszłą niedzielę, 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 9.00, 10.15, 11.30 i 12.45 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci klas III. Pozostałe Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 17.00 i 19.00.
 6. Prosimy o kontakt osobę, która ma zarezerwowaną intencję Mszy św. w niedzielę, 21 czerwca o godz. 9.30.
 7. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca czerwca. Wyniosła ona 11.925,50 zł z czego 4.810 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w marcu i kwietniu wpłynęła kwota 25.485 zł.
 8. Organizujemy wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych do Chłapowa nad morzem w dniach od 20 do 31 sierpnia. Więcej informacji u Ks. Bogdana oraz na parafialnym facebook`u. Zapisy z zaliczką 200 zł w każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. od 16.00 do 17.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na ten wyjazd. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.
 9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • środa: wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
 • piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • sobota: wsp. Niepokalanego Serca NMP.