Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA 9 czerwca 2024 r.

1. Dzisiaj nasza parafia jest miejscem uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w ramach „modlitewnego Jerycha”, które stanowi część Kongresu Eucharystycznego, trwającego w naszej archidiecezji od Wielkiego Czwartku. Na każdej mszy św. jest głoszone świadectwo o przeżywaniu pobożności eucharystycznej, a po mszy o 12.30 do godz. 17.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po mszy św. o godz. 17.00. Od czwartku trwa nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, która nastąpi w sobotę, 15 czerwca w Łagiewnikach. W naszej parafii jest ona połączona z nabożeństwem czerwcowym.

3. Zapraszamy w środę po mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi. Modlitwę rozpoczniemy dziesięciominutowym czytaniem Pisma Świętego. Adoracja potrwa do godz. 20.00.

4. W czwartek, 13 czerwca zapraszamy na VI Pielgrzymkę Rodzin, Małżeństw, Dzieci, Młodzieży i Seniorów w ramach Jubileuszu 30-lecia Sanktuarium Najświętszej Rodziny. W programie pielgrzymki: o godz. 15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 17.00 – Różaniec, prośby i podziękowania do Najświętszej Rodziny z litanią do św. Jadwigi Królowej, Patronki miesiąca czerwca w naszym Sanktuarium i o godz. 18.00 – msza św. w intencjach dziękczynnych i błagalnych, a po niej Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła, na które przynosimy różańce i świece. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W piątek, 14 czerwca o godz. 9.00 zostanie odprawiona msza św., na którą zapraszamy szczególnie seniorów po szczęśliwym wypoczynku nad morzem oraz tych, którzy pojadą 22 czerwca na II turnus do Mrzeżyna.

6. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca czerwca. Wyniosła ona 16.625,30 zł i 2 euro, z czego 4.320 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w kwietniu wpłynęła kwota 5.914 zł.

7. W dniu dzisiejszym przy naszym Sanktuarium możemy wesprzeć ofiarą do puszek działalność Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”, które niesie nieodpłatną opiekę chorym i wspiera ich rodziny w towarzyszeniu umierającym.

8. Grupa Teatralna „Kaworki” zaprasza na przedstawienie pt. „Muzykanci z Bremy”, które odbędzie się dzisiaj o godz. 12.00 i 13.30 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny.

9. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca ulicami Krakowa przejdzie X Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Brońmy dzieci”. Marsz wyruszy o godz. 11.30 z Placu Matejki i przejdzie ulicami Starego Miasta i Kazimierza na Plac Wolnica. Po zakończeniu marszu przewidziany jest słodki poczęstunek dla dzieci i pokaz musztry w wykonaniu szkockiej orkiestry.

10. Są jeszcze wolne miejsca w Przedszkolu Sióstr Michalitek na rok szkolny 2024/2025 w Krakowie, przy ul. Kosocickiej 38A, os. Rżąka. Wszystkich zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z Siostrą Dyrektor (tel. 506-864-485; e-mail: pn.mak9@gmail.com).

11. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: wsp. św. Barnaby, apostoła;
• czwartek: wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
• piątek: wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Tomasz Szubryt, l. 44.
Dobry Jezu, a nasz Panie…