Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26 maja 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela kończy w naszej Archidiecezji okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Dziękujemy Bogu i ludziom za Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, którą przyjęło w zeszłą niedzielę 105 naszych młodych parafian. Słowa uznania i wdzięczności kierujemy w stronę S. Eweliny Kotwicy, Ks. Pawła Filipiaka i Ks. Tomasza Jajecznicy, którzy przygotowali dzieci do pełnego uczestnictwa we mszy św. Dziękujemy rodzicom za dar ołtarza, księżom, siostrom i wychowawcom za wszelką pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości, a także wszystkim, którzy zadbali o wystrój świątyni i otoczenie kościoła.

3. W czwartek, 30 maja Uroczystość Bożego Ciała. Centralna procesja z Wawelu na Rynek Główny od godz. 9.00. Msze św. w tym dniu będą tak, jak w każdą niedzielę. W naszej parafii procesja, której trasa przebiegać będzie wzdłuż ul. Ćwiklińskiej odbędzie się po mszy św. o godz. 11.00. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona msza św. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy, że udział w procesji nie może zastąpić w tym dniu obecności na mszy św. W tym roku przygotowaniem czterech ołtarzy procesyjnych zajmują się parafianie z rejonu IV we współpracy z grupami parafialnymi. Potrzebni są też mężczyźni, którzy od godz. 8.00 pomogą w ustawieniu konstrukcji ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne pójdą w procesji w strojach liturgicznych. Dziewczynki do sypania kwiatków przyjdą na próbę we wtorek o godz. 17.00. Parafian z bloków przy trasie procesji prosimy o religijne udekorowanie swoich okien.

4. W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na wieczorną mszę św. i procesję wokół kościoła. Zachęcamy wszystkich parafian, aby przynajmniej w dniu swojego rejonu uczestniczyli w tym nabożeństwie. W piątek zapraszamy rejon V, w sobotę rejon I, w niedzielę zapraszamy parafian ze wszystkich zespołów, w poniedziałek rejon II, we wtorek rejon III i w środę rejon IV.

5. W piątek po mszy św. wieczornej odprawimy ostatnie nabożeństwo majowe, które będzie połączone z procesją wokół kościoła.

6. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec, który jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, jako znaku miłości Boga do każdego człowieka. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po mszy św. o godz. 17.00. Podczas Oktawy Bożego Ciała Litania do Serca Pana Jezusa będzie śpiewana w czasie procesji po mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca – 1 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

8. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca będziemy obchodzić XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. W tym roku zostaną przypomniane trzy wielkie postacie, które zapisały się w historii Polski: św. Jadwiga królowa, bł. Edmund Bojanowski i bł. Ks. Jerzy Popiełuszko.

9. Bóg zapłać dzieciom pierwszokomunijnym wraz z rodzicami za ofiarę 699 zł i 1 liry tureckiej na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć czerwcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

11. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• środa: wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
• czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała);
• piątek: Święto Nawiedzenia NMP;
• sobota: wsp. św. Justyna, męczennika.

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Beata Kaźmierczak, l. 56, zam. ul. Aleksandry 5.

Dobry Jezu, a nasz Panie…