Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lutego 2020 r.

 1. W naszej archidiecezji rozpoczyna się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i będzie trwał do 7 czerwca, czyli do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 2. W Środę Popielcową 26 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Obowiązuje w tym dniu post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych przez wszystkich w przedziale wieku od 18 do 60 lat. Msze św. z posypaniem głów popiołem: 6.30, 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 3. W środę obchodzi imieniny Ks. Proboszcz Mirosław. Msza św. w intencji Solenizanta we wtorek o godz. 18.00. Życzymy Drogiemu Solenizantowi obfitości łask Bożych, opieki Najświętszej Rodziny, serca i życzliwości od wszystkich parafian.
 4. Nabożeństwo 40-godzinne odprawimy w czwartek, piątek i sobotę od 7.30 do 18.00. Te trzy pierwsze dni całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu wprowadzą nas w duchowy klimat wielkopostnej modlitwy, pokuty i jałmużny. O czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w monstrancji bardzo prosimy rodziców, dzieci, młodzież, dorosłych i starszych. Na czuwanie modlitewne zapraszamy o dogodnej porze. Nie żałujmy chwil spędzonych na czuwaniu i medytacji przy Chrystusie Panu w Najświętszym Sakramencie. Program nabożeństwa znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.
 5. W Wielkim Poście otwieramy się na łaski wysłużone przez Jezusa Cierpiącego i Ukrzyżowanego. Aby z nich w pełni skorzystać zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  Gorzkie Żale (w każdą niedzielę o godz. 16.00);
  • Droga Krzyżowa (w każdy piątek):
  – dzieci o godz. 16.30;
  – dorośli o godz. 18.30;
  – młodzież o godz. 19.30.
 6. Uczestnicząc w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie Mszy św. nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu.
 7. Dostrzegamy sprawy ważne i trudne dla naszej wspólnoty parafialnej, takie jak oziębłość duchowa, słaba wiara młodzieży, problemy małżeńskie i rodzinne, brak powołań zakonnych czy kapłańskich i inne. Zapraszamy w Wielkim Poście do objęcia tych spraw szczególną modlitwą i postem. Na każdy tydzień wyznaczamy jedną intencję. Zapraszamy do podjęcia w jednym wybranym dniu tygodnia modlitwy i postu o chlebie i wodzie w danej intencji. Chętnych do podjęcia tej praktyki prosimy o zapisanie swojego imienia i nazwiska przy stoliku. Bliższe szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie internetowej.
 8. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży będzie przeznaczona na pomoc dla biednych. O pomoc w sprzedaży prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii. W Wielkim Poście również dzieci mają okazję podzielić się z potrzebującymi rówieśnikami oszczędzając drobne wydatki (słodycze, zabawki, rozrywka) do specjalnych skarbonek wielkopostnych, które w Wielki Piątek zostaną złożone u stóp ołtarza, a zebrane ofiary przekazane na konto Caritas.
 9. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy szkoły podstawowej do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie dla przyszłych ministrantów odbędzie się jutro, 24 lutego o godz. 16.00 w zakrystii.
 10. Zapisy na turnus wypoczynkowo – rehabilitacyjny seniorów nad morzem w Mrzeżynie – Sus (od 5 do 19 września) jeszcze tylko do 28 lutego na spotkaniu seniorów w piątek po Mszy św. o godz. 9.00 albo telefonicznie u Ks. Prałata (tel. 605 263 111). Przy zapisie zaliczka 200 zł.
 11. Miłośników sportów zimowych Ks. Rafał zaprasza do udziału w X Spartakiadzie Zimowej, która odbędzie się w Kasinie Wielkiej 29 lutego. Dojazd we własnym zakresie. Udział bezpłatny. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: spartakiadazimowa.pl. Zapisy wyłącznie przez formularz na tej stronie.
 12. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci modlących się codziennie dziesiątką Różańca Św.
 13. Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 176 w Krakowie przy ul. Aleksandry 15 zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców z dziećmi na dzień otwarty, który odbędzie się w środę, 4 marca br. w godz. od 15.00 do 17.00.
 14. Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 przy ul. Żabiej 20 w Krakowie zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę, 7 marca br. w godzinach od 9.00 do 13.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: www.sp148.org.
 15. Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych do Chłapowa nad morzem w dniach od 20 do 31 sierpnia. Więcej informacji u Ks. Bogdana. Zapisy z zaliczką 200 zł w każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. od 16.00 do 17.30. Ilość miejsc ograniczona.
 16. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Zapraszamy chętnych do kontaktu z Zespołem ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej, ul. Piłsudskiego 29, tel. 12 422 29 94, 12 431 07 15. Informacja dotyczy wyłącznie rodzin zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków.
 17. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • środa: Środa Popielcowa.

 

Z naszej wspólnoty odeszły do Pana:
+ Janina Halek, l. 91, zam. ul. Heleny 16;
+ Barbara Ryś, l. 71, zam. ul. Duża Góra 37;
+ Jadwiga Średniawa, l. 69, zam. ul. Aleksandry 23;
+ Stefania Fryt, l. 78, zam. ul. Duża Góra 41.

Dobry Jezu, a nasz Panie…