Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 lutego 2023 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.

2. W naszej archidiecezji w Środę Popielcową rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i będzie trwał do 4 czerwca, czyli do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

3. W Środę Popielcową 22 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Obowiązuje w tym dniu post ścisły (trzy posiłki) dla wszystkich w przedziale wieku od 18 do 60 lat i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich od 14 lat do końca życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem: 6.30, 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W środę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

4. Nabożeństwo 40-godzinne odprawimy w czwartek, piątek i sobotę od 7.30 do 18.00. Te trzy pierwsze dni całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu wprowadzą nas w duchowy klimat wielkopostnej modlitwy, pokuty i jałmużny. O czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w monstrancji bardzo prosimy rodziców, dzieci, młodzież, dorosłych i starszych. Na czuwanie modlitewne zapraszamy o dogodnej porze. Nie żałujmy chwil spędzonych na czuwaniu i medytacji przy Chrystusie Panu w Najświętszym Sakramencie. Program nabożeństwa znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

5. W Wielkim Poście otwieramy się na łaski wysłużone przez Jezusa Cierpiącego i Ukrzyżowanego. Aby z nich w pełni skorzystać zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po Mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30 i dla młodzieży o 19.30.

6. Uczestnicząc w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie Mszy św. nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca złożony przed tygodniem do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Ofiary na ten cel wyniosły 9.290,50 zł i 2 euro.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć marcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• środa: Środa Popielcowa.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Bogusław Słomak, l. 76, zam. ul. Telimeny 31;
+ Maria Dudka, l. 95.

Dobry Jezu, a nasz Panie…