Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 29 maja 2022 r.

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, od jutra rozpocznie się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

2. We wtorek po mszy św. wieczornej odprawimy ostatnie nabożeństwo majowe, które będzie połączone z procesją wokół kościoła, a po niej zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

3. W środę rozpoczyna się miesiąc czerwiec, który jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, jako znaku miłości Boga do każdego człowieka. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po mszy św. o godz. 17.00.

4. W środy o 21.00 w kościele Apel Maryjny w intencji pokoju na Ukrainie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W pierwszy piątek msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.30 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.

6. Seniorów, którzy jadą na turnus wypoczynkowy do Międzywodzia zapraszamy w piątek, 3 czerwca na mszę św. o godz. 9.00, a po niej na spotkanie informacyjne.

7. W pierwszą sobotę miesiąca – 4 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

8. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca obchodzić będziemy XV Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za błogosławionych kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką”. Szczegóły na stronie internetowej Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Bóg zapłać za ofiarę 2.770 zł na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Złożyło ją ponad 30 dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami.

10. Grupa Teatralna „Kaworki” zaprasza na przedstawienie pt. „Opowieść o małej Annie obdarzonej wielką siłą”, które odbędzie się dzisiaj o godz. 12.00 oraz o 13.30 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny. Spektakl jest inspirowany życiem Matki Anny Kaworek, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Michalitek z okazji 150. rocznicy jej urodzin.

11. Rada i Zarząd Dzielnicy XII serdecznie zapraszają na Dzielnicowy Dzień Dziecka, który odbędzie się w piątek, 3 czerwca od godz. 14.00 na obiektach Klubu Sportowego „Baszta” przy ul. Aleksandry.

12. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: Święto Nawiedzenia NMP;
• środa: wsp. św. Justyna, męczennika;
• piątek: wsp. świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Emilia Druzgała, l. 97, zam. ul. Heleny 14.

Dobry Jezu, a nasz Panie…