Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 21 maja 2023 r.

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, od jutra rozpocznie się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

2. Dzisiaj w naszej parafii podczas mszy św. o godz. 10.30 i 12.30 Uroczystość I Komunii Świętej. Polecajmy dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa Eucharystycznego do swoich serc opiece Matki Bożej. Wypraszajmy dla dzieci pierwszokomunijnych łaskę żywej wiary w prawdziwą obecność Jezusa w ich sercach. W ramach Białego Tygodnia zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami:​
– od poniedziałku do piątku na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i mszę św. o godz. 18.00;
– w sobotę, 27 maja na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach z Mszą św. o godz. 11.00.

3. Młodzież Oazowa organizuje czuwanie modlitewne w sobotę, 27 maja, czyli w wigilię przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończy o północy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 odprawi swą mszę prymicyjną Ks. Łukasz Wójcik, salezjanin, pochodzący z naszej parafii. Życzymy Ks. Łukaszowi, aby jego posługa kapłańska była na chwałę Boga i pożytek ludzi. Niech Dobry Pasterz wspiera go w gorliwym posługiwaniu Ludowi Bożemu.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca złożony przed tygodniem do puszek na wsparcie organizacji rekolekcji oazowych w Kenii i Tanzanii. Ofiary na ten cel wyniosły 9.309 zł i 20 euro.

6. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 11 zaprasza dzieci na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w piątek, 26 maja w godz. od 14.00 do 17.00, na terenie szkoły przy ul. Aleksandry 17. W programie m.in. gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Szczegóły na plakacie.

7. W przyszłą niedzielę po mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na wyjazd wakacyjny dla dzieci do Władysławowa. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.

8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Rity z Cascii, zakonnicy;
• środa: wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych;
• piątek: wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Wojciech Naganowski, l. 71, zam. ul. Telimeny 46.

Dobry Jezu, a nasz Panie…