Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 5 maja 2024 r.

1. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej mszy św. odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Jutro rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, które potrwają do środy. Zachęcamy w tych dniach do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30, a w niedziele po mszy św. o godz. 17.00. Majówka przy kapliczce osiedlowej koło bloku Aleksandry 27 o godz. 20.00.

4. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy SP do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek, 7 maja o godz. 16.15 w zakrystii.

5. W czwartek, 9 maja zapraszamy na V Pielgrzymkę Rodzin, Małżeństw, Dzieci, Młodzieży i Seniorów w ramach Jubileuszu 30-lecia Sanktuarium Najświętszej Rodziny. W programie pielgrzymki: o godz. 15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 17.00 – Różaniec, prośby i podziękowania do Najświętszej Rodziny z litanią do św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona miesiąca maja w naszym Sanktuarium i o godz. 18.00 – msza św. w intencjach dziękczynnych i błagalnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę, 12 maja o godz. 9.00 rozpocznie się procesja św. Stanisława Biskupa Męczennika z Wawelu na Skałkę.

7. Za dwa tygodnie w niedzielę, 19 maja podczas mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy o udział w mszy św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.30, 17.00 lub 19.00.

8. W przyszłą niedzielę, 12 maja po mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych do Władysławowa. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
• środa: Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika,
głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Zofia Jaglarz, l. 77, zam. ul. Barbary 12;
+ Zbigniew Luty, l. 73, zam. ul. Aleksandry 5;
+ Krystyna Kudłaczak, l. 75, zam. – .
Dobry Jezu, a nasz Panie…