Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 maja 2022 r.

1. Dziękujemy Bogu i ludziom za Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, którą przyjęło w zeszłą niedzielę 131 naszych młodych parafian. Słowa uznania i wdzięczności kierujemy w stronę ks. Pawła Filipiaka, który wzorowo i z poświęceniem przygotował dzieci do pełnego uczestnictwa we mszy św. Dziękujemy rodzicom za dar ołtarza, księżom, siostrom i wychowawcom za wszelką pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości, a także wszystkim, którzy zadbali o wystrój świątyni i otoczenie kościoła.

2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii bpa Damiana Muskusa w ramach wizytacji kanonicznej. Ks. bp będzie obecny na mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Wygłosi do nas Słowo Boże i spotka się z grupami parafialnymi.

3. Jutro rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, które potrwają do środy. Zachęcamy w tych dniach do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30, a w niedziele po mszy św. o godz. 17.00. Majówka przy kapliczce osiedlowej koło bloku Aleksandry 27 o godz. 20.00.

5. W środy o 21.00 w kościele Apel Maryjny w intencji pokoju na Ukrainie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć czerwcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

7. Grupa Teatralna „Kaworki” zaprasza na przedstawienie pt. „Opowieść o małej Annie obdarzonej wielką siłą”, które odbędzie się 29 maja o godz. 12.00 oraz o 13.30 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny. Spektakl jest inspirowany życiem Matki Anny Kaworek, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Michalitek z okazji 150. rocznicy jej urodzin.

8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych;
• czwartek: wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera;
• sobota: wsp. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Maria Mularz, l. 72, zam. ul. Aleksandry 9;
+ Zdzisława Krzeczkowska, l. 73, zam. ul. Aleksandry 27;
+ Maciej Kapcia, l. 45, zam. ul. Telimeny 21.

Dobry Jezu, a nasz Panie…