Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 9 lutego 2020 r.

  1. We wtorek, 11 lutego przypada XXVIII Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencjach naszych chorych o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od 8.30. W czasie Mszy św. będzie obrzęd sakramentu namaszczenia chorych, a po Mszy św. błogosławieństwo eucharystyczne.
  2. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Zapraszamy członków Wspólnoty Fundatorów Katakumb oraz rodziny zmarłych, których bliscy i przyjaciele spoczywają w katakumbach przy naszym Sanktuarium na Mszę św. w piątek, 14 lutego o godz. 9.00, a po niej na modlitwę za zmarłych w kaplicy św. Józefa oraz wspólne spotkanie z seniorami Klubu Seniora „Betania”.
  4. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca lutego. Wyniosła ona 12.172,30 zł i 3,70 euro, z czego 3.380 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w grudniu wpłynęła kwota 8.030 zł.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy z Wolontariatu Misyjnego Salvator, którzy podejmują posługę misyjną w różnych krajach, m.in. w takich jak: Białoruś, Rumunia, Albania, Gruzja, Zambia i Filipiny. Ich praca polega na niesieniu pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Działalność wolontariuszy będzie można wesprzeć uczestnicząc w organizowanym przez nich kiermaszu.
  6. Serdecznie zapraszamy na dzień skupienia dla kobiet pt. „W trosce o szacunek – asertywność chrześcijanki”. Poprowadzą go ekipa Córek Króla i ks. Piotr. Odbędzie się w naszym Domu Parafialnym 29 lutego. Szczegóły programu oraz e-mail do zapisów na plakatach oraz ulotkach z tyłu kościoła i w zakrystii. (corkikrola.kontakt@gmail.com)
  7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • poniedziałek: wsp. św. Scholastyki, dziewicy;
  • wtorek: wsp. NMP z Lourdes;
  • piątek: Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Natalia Kwiecińska, l. 90, zam. ul. Aleksandry 23.

Dobry Jezu, a nasz Panie…