Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 kwietnia 2022 r.

  1. Wyrażamy serdeczne podziękowanie O. Józefowi Mizerze za przeprowadzenie w naszej parafii Rekolekcji Wielkopostnych, a także Ks. Kard. Stanisławowi Dziwiszowi za przewodniczenie w liturgii mszalnej w ramach kościoła stacyjnego.
  2. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej mszy św.
  3. Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu – w czas Męki Pańskiej, czego znakiem są zasłonięte od dziś krzyże.
  4. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży klas VIII w naszej parafii zostanie udzielony w piątek, 8 kwietnia na mszy św. o godz. 18.00 przez posługę Ks. Inf. Bronisława Fidelusa. Spowiedź św. dla bierzmowanych, ich rodziców i świadków w czwartek, 7 kwietnia od godz. 17.00. W związku z dużą ilością osób przystępujących w tym roku do sakramentu Bierzmowania prosimy parafian, którzy zwykle uczestniczą w mszy św. wieczornej, aby w tym dniu przyszli na mszę św. o godz. 6.30 lub 7.00 rano. Próba przed Bierzmowaniem dla kandydatów odbędzie się we wtorek, 5 kwietnia o godz. 18.30 w kościele.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątek: dla seniorów po mszy św. o godz. 9.00 oraz dla dzieci o 16.30. Po mszy św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania w kościele zostanie odprawiona medytacyjna Droga Krzyżowa dla młodzieży. Natomiast w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17.00 odprawimy PARAFIALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ z pochodniami i świecami, która przejdzie południowym deptakiem naszego osiedla.
  6. Zachęcamy do objęcia ważnych i trudnych spraw modlitwą i postem o chlebie i wodzie przez cały Wielki Post. Na każdy tydzień wskazujemy intencje – w tym tygodniu: o wyzwolenie z nałogów i o pokój w Ukrainie. Chętnych prosimy o wybór jednego dnia i zapisanie swojego imienia i wieku na liście przy stoliku.
  7. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej mszy św., ale uroczysta procesja z palmami będzie o godz. 11.00. Dzieci gromadzą się z palmami na placu przed kościołem o godz. 10.45, skąd nastąpi procesja do kościoła. Wzorem lat ubiegłych ogłaszamy konkurs na pięknie wykonaną palmę wielkanocną, który będzie rozstrzygnięty po mszy św. Istnieje możliwość pozostawienia palmy w koszu z tyłu kościoła celem spalenia jej na popiół potrzebny w środę popielcową.
  8. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać także o ludziach potrzebujących. Służy temu rozprowadzanie przez Caritas baranków na stół wielkanocny. Mamy też możliwość ofiarowania artykułów żywnościowych jako daru dla ubogich, które będzie można złożyć do specjalnego kosza obok skarbony na jałmużnę wielkopostną. Można to uczynić w ciągu całego tygodnia. Z darów tych będą przygotowane paczki na święta dla potrzebujących.
  9. W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia przed i po mszy św. o godz. 11.00 dziewczynki ze scholi parafialnej wraz z animatorami zapraszają na kiermasz, na którym będzie można nabyć palmy wielkanocne.
  10. Również w przyszłą niedzielę, w godz. od 7.30 do 14.00 działający przy naszej parafii „Klub Aktywności” zaprasza na kiermasz prac osób niepełnosprawnych, wykonanych w ośrodkach terapeutycznych prowadzonych przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Anna Domagała, l. 83, zam. ul. Heleny 6;
+ Wojciech Draus, l. 71, zam. ul. Mała Góra 16;
+ Anna Sikora, l. 71, zam. ul. Heleny 4;
+ Alicja Korcz, l. 74, zam. ul. Mała Góra 18.

Dobry Jezu, a nasz Panie…