Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2023 r.

1. Wyrażamy serdeczne podziękowanie Ks. Biskupowi Robertowi Chrząszczowi za przewodniczenie w ubiegłą środę liturgii mszalnej w ramach kościoła stacyjnego.

2. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które mają nas duchowo przygotować na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym. Do ich wygłoszenia zaprosiliśmy Ks. Zygmunta Żaczka, SCJ. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Niech nasz udział w rekolekcjach będzie jeszcze jednym dowodem na nasze otwarcie na działanie Ducha Bożego w naszych sercach.

3. Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu – w czas Męki Pańskiej, czego znakiem są zasłonięte od dziś krzyże.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątek: dla seniorów po Mszy św. o godz. 9.00 oraz dla dzieci o 16.30. Natomiast o godz. 18.30 zostanie odprawiona PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA z pochodniami i świecami, która przejdzie południowym deptakiem naszego osiedla.

5. Zapraszamy do objęcia ważnych i trudnych spraw modlitwą i postem o chlebie i wodzie przez cały Wielki Post. Na każdy tydzień wskazujemy jedną intencję – w najbliższym: o wyjście z nałogów i uzależnień. Chętnych prosimy o wybór jednego dnia oraz napisanie na kartce swojego imienia i wrzucenie do urny na stoliku z tyłu kościoła.

6. W pierwszą sobotę miesiąca – 1 kwietnia zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

7. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św., ale uroczysta procesja z palmami będzie o godz. 11.00. Dzieci gromadzą się z palmami na placu przed kościołem o godz. 10.45, skąd nastąpi procesja do kościoła. Wzorem lat ubiegłych ogłaszamy konkurs na pięknie wykonaną palmę wielkanocną, który będzie rozstrzygnięty po Mszy św. Istnieje możliwość pozostawienia palmy w koszu z tyłu kościoła celem spalenia jej na popiół potrzebny w środę popielcową.

8. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać także o ludziach potrzebujących. Służy temu rozprowadzanie przez Caritas baranków na stół wielkanocny. Mamy też możliwość ofiarowania artykułów żywnościowych jako daru dla ubogich, które będzie można złożyć do specjalnego kosza obok skarbony na jałmużnę wielkopostną. Można to uczynić w ciągu całego tygodnia. Z darów tych będą przygotowane paczki na święta dla potrzebujących.

9. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych do Władysławowa w dniach od 24 czerwca do 5 lipca br. Zapisy w każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. od 16.00 do 17.00 lub telefonicznie u Ks. Bogdana. Szczegóły na plakatach.

10. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia dzieci ze scholi parafialnej będą rozprowadzały przed każdą Mszą św. palmy wielkanocne.

11. Również w przyszłą niedzielę, w godz. od 7.30 do 14.00 działający przy naszej parafii „Klub Aktywności” zaprasza na kiermasz prac osób niepełnosprawnych, wykonanych w ośrodku terapeutycznym prowadzonym przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć kwietniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Teresa Pogan, l. 74, zam. ul. Heleny 10.

Dobry Jezu, a nasz Panie…