Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św. o godz. 17.00.

2. Wyrażamy serdeczne podziękowanie Ks. Biskupowi Janowi Zającowi za przewodniczenie w ubiegłą środę liturgii mszalnej w ramach kościoła stacyjnego. Zebrana podczas mszy św. składka na kwotę 1.030,20 zł została przekazana na Dom Samotnej Matki w Krakowie.

3. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które mają nas duchowo przygotować na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym. Do ich wygłoszenia zaprosiliśmy Ks. Janusza Bieszczada, SCJ. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Niech nasz udział w rekolekcjach będzie jeszcze jednym dowodem na nasze otwarcie na działanie Ducha Bożego w naszych sercach.

4. Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu – w czas Męki Pańskiej, czego znakiem są zasłonięte od dziś krzyże.

5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątek: dla seniorów po mszy św. o godz. 9.00 oraz dla dzieci o 16.30. Natomiast o godz. 18.30 zostanie odprawiona PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA z pochodniami i świecami, która przejdzie południowym deptakiem naszego osiedla.

6. We wtorek, 19 marca obchodzą swoje imieniny Ks. Prałat Józef Jakubiec i Ks. Bogdan Kosek. Życzymy Drogim Solenizantom obfitości łask Bożych, opieki Najświętszej Rodziny, serca i życzliwości od wszystkich parafian. Zapraszamy w tym dniu na mszę św. w intencji Ks. Prałata i Ks. Bogdana o godz. 18.00. Prosimy o modlitwę w intencji obu Solenizantów.

7. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na „Misterium Męki Pańskiej”, które zostanie wystawione przez Live Theater z Chicago w przyszłą sobotę, 23 marca o godz. 15.00 i 19.00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach. Ze względu na kilka drastycznych scen (np. biczowanie i ukrzyżowanie) prosimy rodziców, aby małe dzieci pozostały w domu.

8. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej mszy św., ale uroczysta procesja z palmami będzie o godz. 11.00. Dzieci gromadzą się z palmami na placu przed kościołem o godz. 10.45, skąd nastąpi procesja do kościoła. Wzorem lat ubiegłych ogłaszamy konkurs na pięknie wykonaną palmę wielkanocną, który będzie rozstrzygnięty po mszy św. Istnieje możliwość pozostawienia palmy w koszu z tyłu kościoła celem spalenia jej na popiół potrzebny w środę popielcową.

9. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać także o ludziach potrzebujących. Służy temu rozprowadzanie przez Caritas baranków na stół wielkanocny. Mamy też możliwość ofiarowania artykułów żywnościowych jako daru dla ubogich, które będzie można złożyć do specjalnego kosza obok skarbony na jałmużnę wielkopostną. Można to uczynić w ciągu całego tygodnia. Z darów tych będą przygotowane paczki na święta dla potrzebujących.

10. Hurtownia „Nazaret” zaprasza po mszach św. do stoiska z książką religijną, modlitewnikami, dewocjonaliami związanymi z Najświętszą Rodziną, a także z kartkami świątecznymi i świecami na Wielką Sobotę.

11. Również dzisiaj po mszach św. Służba Liturgiczna zaprasza na kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby Służby Ołtarza.

12. W przyszłą niedzielę, 24 marca dzieci ze scholi parafialnej będą rozprowadzały przed każdą mszą św. palmy wielkanocne.

13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Stanisława Pasternak, l. 85, zam. ul. Telimeny 31;
+ Krystyna Baran, l. 75, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Zofia Lis, l. 75, zam. ul. Aleksandry 21.
Dobry Jezu, a nasz Panie…