Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 maja 2024 r.

1. Obchodzimy w dniu dzisiejszym Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej zamykająca czas Spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Niech radość paschalna trwa w nas podczas każdej Eucharystii niedzielnej. Śpiewając hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy dziś otrzymać dar odpustu zupełnego.

2. Dzisiaj w naszej parafii podczas mszy św. o godz. 10.30 Uroczystość I Komunii Świętej. Polecajmy dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa Eucharystycznego do swoich serc opiece Matki Bożej. Wypraszajmy dla dzieci pierwszokomunijnych łaskę żywej wiary w prawdziwą obecność Jezusa w ich sercach.

3. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.00, 9.00 oraz po południu o godz. 16.30 i 18.00. Z racji święta Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie zamknięta.

4. Umiłowane Córki Króla i Parafialna Grupa Muzyczna zapraszają we wtorek, 21 maja na adorację z modlitwą uwielbienia: „Przytul mnie Mamo”, która rozpocznie się w naszym Sanktuarium o godz. 19.00.

5. Przygotowujemy się do procesji Bożego Ciała. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy w tym roku parafian z Rejonu IV. Uczynią to we współpracy z grupami parafialnymi: ołtarz I: Kręgi Rodzin; ołtarz II: Koło Przyjaciół Radia Maryja i Żywy Różaniec; ołtarz III: Mężczyźni św. Józefa, Młodzież Oazowa i Lektorzy; ołtarz IV: Akcja Katolicka. O pomoc w tych przygotowaniach prosimy także wszystkich, którzy chcą przyczynić się do godnego uczczenia Jezusa Eucharystycznego w naszej Parafii. Spotkanie organizacyjne w sprawie budowy ołtarzy na procesję Bożego Ciała odbędzie się w czwartek, 23 maja po mszy św. wieczornej.

6. Msza św. w rocznicę I Komunii Świętej dla dzieci klas IV zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 26 maja o godz. 11.00. Próba przed rocznicą w środę o godz. 19.00, a spowiedź w piątek o godz. 16.00.

7. Fundacja „Wygrajmy Siebie” wraz ze Szpitalem Uniwersyteckim i XV LO w Krakowie zapraszają na „Dzień Zdrowia – Zabierz mamę na badania”, który odbędzie się w niedzielę, 26 maja w godz. od 10.00 do 14.00 na terenie XV LO przy Al. Dygasińskiego 15. Podczas tego wydarzenia będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań, porad edukacyjnych i konsultacji ze specjalistami. Przewidziane są także atrakcje dla dzieci. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na parafialnym facebook`u.

8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: Święto NMP, Matki Kościoła;
• środa: wsp. św. Rity z Cascii, zakonnicy;
• czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
• piątek: wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Jan Juszczyk, l. 74, zam. ul. Heleny 12;
+ Marian Wasilewski, l. 81, zam. ul. Barbary 12;
+ Barbara Ślęzak, l. 64, zam. ul. Heleny 22;
+ Maria Bartosch, l. 79, zam. ul. Mała Góra 8C.
Dobry Jezu, a nasz Panie…