Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 9 stycznia 2022 r.

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, ale zgodnie z wieloletnią tradycją śpiewamy kolędy do Święta Ofiarowania Pańskiego, które będziemy obchodzić w środę, 2 lutego. Przypominamy, że chrzty dzieci odbywają się w naszej parafii w II niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 12.30. Aby zapisać dziecko do chrztu należy przynieść akt urodzenia dziecka i potwierdzenie ślubu kościelnego rodziców. Chrzestnymi mogą być osoby ochrzczone, bierzmowane i żyjące w trwałym związku sakramentalnym. Chrzestni spoza parafii powinni mieć potwierdzenie, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami. Zgłoszenia do chrztu należy dokonać w Kancelarii Parafialnej najpóźniej dwa tygodnie przed planowanym chrztem. Katecheza chrzcielna odbywa się w sobotę poprzedzającą chrzest bezpośrednio po mszy św. wieczornej w kościele.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca stycznia. Wyniosła ona 11.671,45 zł, z czego 4.463 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w listopadzie wpłynęła kwota 6.760 zł.

3. Grupa teatralna Kaworki serdecznie zaprasza na przedstawienie jasełkowe pt. „Cuda Świętej Nocy”, które odbędzie się dzisiaj o godz. 12.00 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Mirosława Stanka SDS, dyrektora Wolontariatu Misyjnego Salvator wraz z wolontariuszami. Podczas mszy św. przybliżą nam tematykę związaną z pracą misyjną młodych ludzi w różnych zakątkach świata. Po mszach św. zapraszają na kiermasz misyjny, gdzie przez nabycie pamiątek przywiezionych z misji, książek, rękodzieł czy złożenie ofiary będzie można wspomóc wspomniane dzieło.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Jadwiga Turcza, l. 79, zam. ul. Heleny 16;
+ Krzysztof Oratowski, l. 45, zam. ul. Heleny 8.

Dobry Jezu, a nasz Panie…