Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 9 kwietnia 2023 r.

1. Z okazji UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO składamy całej wspólnocie parafialnej życzenia wielkanocnej radości, która płynie z faktu, że Chrystus odniósł zwycięstwo
nad śmiercią, piekłem i szatanem. Niech radość ta stanie się udziałem wszystkich Parafian i ich rodzin, a zwłaszcza ludzi starszych i chorych. Niech umocni się nasza wiara w zwycięstwo dobra w nas i w całym świecie.

2. Bardzo dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali i uczestniczyli w pięknej liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy Księżom, Siostrom, służbie liturgicznej – lektorom i ministrantom, młodzieży z Oazy, animatorom i animatorkom, Diakonii Muzycznej, Chórowi Parafialnemu z p. Dyrygentką i p. Organistą. Dziękujemy też za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać również osobom poszczącym o chlebie i wodzie we wskazanych intencjach. Wg deklaracji, ten post podjęto 108 razy.

3. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze św. jak w niedziele. Modlimy się w intencjach uczelni katolickich, zwłaszcza Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, na którego potrzeby przeznaczamy jutrzejszą składkę.

4. W piątek, 14 kwietnia z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.

5. W niedzielę, 16 kwietnia przypada ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Centralne uroczystości mają miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły na plakatach
oraz na stronie internetowej parafii.

6. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca kwietnia. Wyniosła ona 13.792,15 zł i 5 euro, z czego 4.630 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w lutym wpłynęła kwota 4.585 zł, a także za ofiarę 1.643,70 zł na remont schodów złożoną po wtorkowym koncercie i indywidualną darowiznę na ten cel w kwocie 1.000 zł.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Józef Prociak, l. 91, zam. ul. Heleny 14;
+ Józef Nowosad, l. 78, zam. ul. Heleny 22.

Dobry Jezu, a nasz Panie…