Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31 marca 2024 r.

1. Z okazji UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO składamy całej wspólnocie parafialnej życzenia wielkanocnej radości, Bożego pokoju, sił, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Niech Chrystus, który skruszył wrota śmierci ciągle odnawia w nas wiarę, nadzieję i miłość.

2. Bardzo dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali i uczestniczyli w pięknej liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy Księżom, Siostrom, Służbie Liturgicznej – lektorom i ministrantom, młodzieży z Oazy, animatorom i animatorkom, Diakonii Muzycznej, Chórowi Parafialnemu z p. Dyrygentką i p. Organistą. Dziękujemy też za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

3. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY msze św. jak w niedziele. Modlimy się w intencjach uczelni katolickich, zwłaszcza Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, na którego potrzeby przeznaczamy jutrzejszą składkę.

4. W piątek, 5 kwietnia z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W pierwszy piątek msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30 i 18.00. Spowiedź św. w godz. 6.30 – 7.30 i od 15.30 do 18.00. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.

6. W sobotę, 6 kwietnia o godz. 12.00 w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona msza św. koncelebrowana przez Ks. Prałata i Księży z rocznika 1969 z okazji 55. rocznicy święceń kapłańskich. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencjach Księży seniorów.

7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

8. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży klas VIII w naszej parafii zostanie udzielony w sobotę, 6 kwietnia na mszy św. o godz. 18.00 przez posługę Ks. Bpa Damiana Muskusa. Próba przed Bierzmowaniem dla kandydatów odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w kościele.

9. W niedzielę, 7 kwietnia przypada ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Centralne uroczystości mają miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

10. Zapraszamy do włączenia się w dzieło „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Potrzebne formularze do zapisu są dostępne dzisiaj na stoliku z tyłu kościoła. Uroczyste przyrzeczenie „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” w naszym Sanktuarium odbędzie się podczas mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w poniedziałek, 8 kwietnia. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Wanda Gut, l. 83, zam. ul. Heleny 4;
+ Ryszard Nalberczyński, l. 93, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Kazimierz Przeklasa, l. 79, zam. ul. Telimeny 21.

Dobry Jezu, a nasz Panie…