Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17 kwietnia 2022 r.

1. Z okazji UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO składamy całej wspólnocie parafialnej życzenia wielkanocnej radości, która płynie z faktu, że Chrystus odniósł zwycięstwo nad śmiercią, piekłem i szatanem. Niech radość ta stanie się udziałem wszystkich Parafian i ich rodzin, a zwłaszcza ludzi starszych i chorych. Niech umocni się nasza wiara w zwycięstwo dobra w nas i w całym świecie.

2. Bardzo dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali i uczestniczyli w pięknej liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy Księżom, Siostrom, służbie liturgicznej – lektorom i ministrantom, młodzieży z Oazy, animatorom i animatorkom, Diakonii Muzycznej, Chórowi Parafialnemu z p. Dyrygentką i p. Organistą. Dziękujemy też za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać również osobom poszczącym o chlebie i wodzie we wskazanych intencjach. Wg deklaracji, ten post podjęto ponad 140 razy.

3. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY msze św. jak w niedziele. Modlimy się w intencjach uczelni katolickich, zwłaszcza Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, na którego potrzeby przeznaczamy jutrzejszą składkę.

4. W piątek, 22 kwietnia z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W niedzielę, 24 kwietnia przypada ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Centralne uroczystości mają miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej parafii.

6. Seniorów, którzy jadą na turnus wypoczynkowy do Mrzeżyna 30 kwietnia zapraszamy w piątek, 22 kwietnia na mszę św. o godz. 9.00, a po niej na spotkanie informacyjne.

7. Dyrekcja, nauczyciele i młodzież XXV LO w Krakowie, przy ul. Telimeny 9 serdecznie zapraszają na dzień otwarty klas mundurowych szkoły, który odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia od godz. 10.00 oraz 14 maja na piknik wojskowy także od godz. 10.00.

8. W najbliższą niedzielę, 24 kwietnia dzieci z ZSP nr 11 w Krakowie zapraszają na przedstawienie pt. „Pustelnik i Lilia”, które odbędzie się o godz. 12.00 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Elżbieta Więckowska, l. 84, zam. ul. Heleny 24.

Dobry Jezu, a nasz Panie…