Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX NIEDZIELA ZWYKŁA 2 czerwca 2024 r.

1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej mszy św.

2. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego uczczenia Jezusa Eucharystycznego. Procesja Bożego Ciała miała właściwą oprawę dzięki osobom, które przygotowały ołtarze, zorganizowały obsługę związaną z porządkiem i nagłośnieniem. Słowa uznania należą się przedstawicielom wspólnot parafialnych zaangażowanych w piękny przebieg procesji. Dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Bieżanów”, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwoneczkami oraz ich rodzicom. Dziękujemy również służbie liturgicznej, Siostrom Michalitkom, Chórowi „Familia”, scholi młodzieżowej, Panu organiście, Siostrze zakrystiance i Panu kościelnemu, a także mieszkańcom rejonu IV. Na kolejne dni trwającej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na wieczorną mszę św. i procesję wokół kościoła. Zachęcamy wszystkich parafian, aby przynajmniej w dniu swojego rejonu uczestniczyli w tym nabożeństwie. Dzisiaj zapraszamy parafian ze wszystkich zespołów, jutro rejon II, we wtorek rejon III i w środę rejon IV. Natomiast w czwartek, kiedy zakończymy procesje, poświęcimy wianki wykonane z ziół i kwiatów.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po mszy św. o godz. 17.00. Podczas Oktawy Bożego Ciała Litania do Serca Pana Jezusa jest śpiewana w czasie procesji po mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

4. Zapraszamy w środę po mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi. Modlitwę, którą będziemy kontynuować co tydzień rozpoczniemy dziesięciominutowym czytaniem Pisma Świętego. Adoracja potrwa do godz. 20.00.

5. W piątek, 7 czerwca z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O, Jezu najsłodszy”.

6. W pierwszy piątek msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź św. w godz. 6.30 – 7.30 i od 15.30 do 18.00. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.

7. W przyszłą niedzielę nasza parafia stanie się miejscem uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w ramach „modlitewnego Jerycha”, które stanowi część Kongresu Eucharystycznego, trwającego w naszej archidiecezji od Wielkiego Czwartku. Na każdej mszy św. zostanie wygłoszone świadectwo o przeżywaniu pobożności eucharystycznej, a po mszy o 12.30 do godz. 17.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.

8. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca przy naszym Sanktuarium będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszek działalność Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”, które niesie nieodpłatną opiekę chorym i wspiera ich rodziny w towarzyszeniu umierającym.

9. Grupa Teatralna „Kaworki” zaprasza na przedstawienie pt. „Muzykanci z Bremy”, które odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca o godz. 12.00 i 13.30 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny.

10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. świętych męczenników, Karola Lwangi i Towarzyszy;
• piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
• sobota: wsp. Niepokalanego Serca NMP.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszły do Pana:
+ Teresa Stec, l. 77, zam. ul. Heleny 14;
+ Elżbieta Miś, l. 71, zam. ul. Telimeny 15.
Dobry Jezu, a nasz Panie…