Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (LAETARE) 27 marca 2022 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które mają nas duchowo przygotować na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym. Do ich wygłoszenia zaprosiliśmy mgra lic. O. Józefa Mizerę, Kapucyna. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Niech nasz udział w rekolekcjach będzie jeszcze jednym dowodem na nasze otwarcie na działanie Ducha Bożego w naszych sercach.

2. W środę, 30 marca nasze Sanktuarium będzie miejscem pielgrzymki w ramach starożytnej rzymskiej tradycji, polegającej na spotkaniu wiernych z Biskupem Rzymu i wspólnej modlitwie. Świątynia nasza nawiązuje do rzymskiej bazyliki św. Pawła za Murami. O godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św., której będzie przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Zebrana podczas mszy św. składka zostanie przeznaczona na cele charytatywne archidiecezji.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15 (w dniu dzisiejszym – wyjątkowo o godz. 16.00); Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po mszy św. o godz. 9.00; w tym tygodniu z racji pierwszego piątku nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci odprawimy po mszy św. o godz. 16.30, a dla młodzieży po mszy św. o godz. 19.30. Dla dorosłych bez zmian – o godz. 18.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny modlimy się do Najświętszej Rodziny w czasie mszy świętych nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu. Dodatkowa okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed wieczorną mszą św.

4. Zachęcamy do objęcia ważnych i trudnych spraw modlitwą i postem o chlebie i wodzie przez cały Wielki Post. Na każdy tydzień wskazujemy intencje – w tym tygodniu: o pojednanie i trwanie w miłości dla małżeństw przeżywających kryzysy oraz o pokój w Ukrainie. Chętnych prosimy o wybór jednego dnia i zapisanie swojego imienia i wieku na liście przy stoliku.

5. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla biednych.

6. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy SP do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się jutro, 28 marca o godz. 16.00 w zakrystii.

7. W pierwszy piątek msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.30 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.

8. W pierwszą sobotę miesiąca – 2 kwietnia zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

9. Dzisiaj po mszach św. (poza mszą św. o godz. 19.00) wolontariusze Dzieła Pomocy św. Ojca Pio zapraszają do sali św. Brata Alberta na wystawę obrazów z puzzli, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę na pomoc dla bezdomnych.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Piotr Jasek, l. 54, zam. ul. Barbary 14;
+ Elżbieta Koziara, l. 73, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Eugenia Harmasz, l. 94, zam. ul. Telimeny 23.

Dobry Jezu, a nasz Panie…