Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 marca 2023 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.

2. Zapraszamy do objęcia ważnych i trudnych spraw modlitwą i postem o chlebie i wodzie przez cały Wielki Post. Na każdy tydzień wskazujemy jedną intencję – w najbliższym: o trwanie w miłości i pokonanie trudności przez małżeństwa przeżywające kryzysy. Chętnych prosimy o wybór jednego dnia oraz napisanie na kartce swojego imienia i wrzucenie do urny na stoliku z tyłu kościoła.

3. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla biednych.

4. Serdecznie zapraszamy we wtorek, 21 marca na Mszę św. wieczorną, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

5. W środę, 22 marca nasze Sanktuarium będzie miejscem pielgrzymki w ramach starożytnej rzymskiej tradycji, polegającej na spotkaniu wiernych z Biskupem Rzymu i wspólnej modlitwie. Świątynia nasza nawiązuje do rzymskiej bazyliki św. Pawła za Murami. Liturgia stacyjna rozpocznie się o godz. 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją do godz. 18.00, w czasie której będzie okazja do spowiedzi św. Odmówimy dziesiątek Różańca, Nowennę do Najświętszej Rodziny oraz Litanię do św. Jana Pawła II. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Robert Chrząszcz. Zebrana podczas Mszy św. składka zostanie przeznaczona na cele charytatywne archidiecezji. Po zakończeniu nabożeństwa będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00.

6. Zapraszamy do włączenia się w dzieło „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Potrzebne formularze do zapisu można otrzymać dzisiaj przy stoliku z tyłu kościoła. Uroczyste przyrzeczenie „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” w naszym Sanktuarium odbędzie się podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w sobotę, 25 marca. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia.

7. W świętym czasie Wielkiego Postu Kościół zaprasza nas do nawrócenia. Powinno się ono dokonywać przede wszystkim w naszym wnętrzu: nie może ograniczać się tylko do zewnętrznych praktyk religijnych. W naszym nawracaniu mogą nam pomóc Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Niech nasz udział w rekolekcjach będzie jeszcze jednym dowodem na nasze otwarcie na działanie Ducha Bożego w naszych sercach. Do wygłoszenia rekolekcji zaprosiliśmy Ks. Zygmunta Żaczka, SCJ.

8. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych do Władysławowa w dniach od 24 czerwca do 5 lipca br. Zapisy w każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. od 16.00 do 17.00 lub telefonicznie u Ks. Bogdana. Szczegóły na plakatach.

9. Trwają zapisy dzieci na rok szkolny 2023/2024 do Przedszkola Sióstr Michalitek w Krakowie, przy ul. Kosocicka 38A, os. Rżąka. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z Siostrą Dyrektor (tel. 506 864 485, e-mail: pn.mak9@gmail.com).

10. Zapraszamy serdecznie dzieci wraz z rodzicami na dzień otwarty parafialnej scholi „Iskierki”, który odbędzie się w sobotę, 25 marca w godz. od 14.30 do 16.00 w Domu Parafialnym w sali nr 9. Szczegóły na plakatach.

11. Pamiętajmy, że w przyszłą niedzielę, 26 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.

12. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP;
• sobota: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Ryszard Płaskociński, l. 82, zam. ul. Heleny 8;
+ Teresa Noga, l. 87, zam. ul. Heleny 14;
+Bolesław Satoła, l. 77, zam. ul. Telimeny 25.

Dobry Jezu, a nasz Panie…