Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024 r.

1. W zeszłym tygodniu parafia otrzymała relikwie bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci, aby w Parafii Najświętszej Rodziny roztoczyły opiekę nad nami i naszymi rodzinami. Jesteśmy wdzięczni Kurii biskupiej w Przemyślu, a także parafii w Markowej za pozytywną odpowiedź na naszą prośbę. Ich uroczyste przedstawienie w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Palmową.

2. W środę, 13 marca nasze Sanktuarium będzie miejscem pielgrzymki w ramach starożytnej rzymskiej tradycji, polegającej na spotkaniu wiernych z Biskupem Rzymu i wspólnej modlitwie. Świątynia nasza nawiązuje do rzymskiej bazyliki św. Pawła za Murami. Liturgia stacyjna rozpocznie się o godz. 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją do godz. 18.00, w czasie której będzie okazja do spowiedzi św. Odmówimy dziesiątek Różańca, Nowennę do Najświętszej Rodziny oraz Litanię do św. Jana Pawła II. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Jan Zając. Zebrana podczas mszy św. składka zostanie przeznaczona na Dom Samotnej Matki w Krakowie. Po zakończeniu nabożeństwa będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00.

3. W czwartek, 14 marca zapraszamy na III Pielgrzymkę Rodzin, Małżeństw, Dzieci, Młodzieży i Seniorów w ramach Jubileuszu 30-lecia Sanktuarium Najświętszej Rodziny. W programie pielgrzymki: o godz. 15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 17.00 – Różaniec, prośby i podziękowania do Najświętszej Rodziny z litanią do bł. rodziny Ulmów, Patronów miesiąca marca w naszym Sanktuarium i o godz. 18.00 – msza św. w intencjach dziękczynnych i błagalnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W piątek, 15 marca o godz. 9.00 zostanie odprawiona msza św. za zmarłych parafian i dobroczyńców Sanktuarium, którzy spoczywają w katakumbach i na innych cmentarzach. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

5. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla biednych.

6. W świętym czasie Wielkiego Postu Kościół zaprasza nas do nawrócenia. Powinno się ono dokonywać przede wszystkim w naszym wnętrzu: nie może ograniczać się tylko do zewnętrznych praktyk religijnych. W naszym nawracaniu mogą nam pomóc Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Niech nasz udział w rekolekcjach będzie jeszcze jednym dowodem na nasze otwarcie na działanie Ducha Bożego w naszych sercach. Do wygłoszenia rekolekcji zaprosiliśmy Ks. Daniela Romanka, SCJ.

7. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca marca. Wyniosła ona 11.832,50 zł, z czego 4.400 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w styczniu wpłynęła kwota 7.090 zł.

8. Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 176 w Krakowie przy ul. Aleksandry 15 zaprasza rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty, który odbędzie się we wtorek, 12 marca w godz. od 15.00 do 17.00.

9. Dyrekcja, nauczyciele i młodzież XXV LO w Krakowie, przy ul. Telimeny 9 serdecznie zapraszają na dzień otwarty klas mundurowych szkoły, który odbędzie się w czwartek, 14 marca od godz. 9.00.

10. Hurtownia „Nazaret” zaprasza w przyszłą w niedzielę, 17 marca po mszach św. do stoiska z książką religijną, modlitewnikami, dewocjonaliami związanymi z Najświętszą Rodziną, a także z kartkami świątecznymi i świecami na Wielką Sobotę.

11. W przyszłą niedzielę, 17 marca po mszach św. Służba Liturgiczna zaprasza na kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby Służby Ołtarza.

12. Stowarzyszenie „12 Dzielnica” organizuje debatę z kandydatami na urząd Prezydenta Miasta Krakowa. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 marca o godz. 18.00 w Klubie Kultury „Zachęta” na Nowym Prokocimiu, przy ul. Kurczaba 25. Podczas spotkania będzie możliwość wysłuchania kandydatów, debaty między nimi, poznania ich osobiście, a także możliwość zadawania im pytań.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Barbara Śliwińska, l. 77, zam. ul. Heleny 10;
+ January Chmielowski, l. 88, zam. ul. Mała Góra 32;
+ Mikołaj Mietelski, l. 77, zam. ul. Telimeny 15.
Dobry Jezu, a nasz Panie…