Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 kwietnia 2023 r.

1. Dziękujemy Ks. Biskupowi Damianowi Muskusowi za udzielenie sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży w ubiegły wtorek. Prośmy Ducha Świętego, aby sam pokierował ich życiem i był dla nich najlepszym przewodnikiem. Dziękujemy Ks. Bogdanowi za przygotowanie do tego sakramentu i scholi młodzieżowej za uświetnienie uroczystości.

2. Dzisiejsza niedziela to 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Prosimy „Pana żniwa”, aby nie zabrakło gorliwych głosicieli Prawdy Objawionej. Kandydaci do kapłaństwa lub życia zakonnego powinni dostarczyć podanie o przyjęcie do Seminarium lub Zgromadzenia, życiorys, świadectwo maturalne, metrykę Chrztu św. i Bierzmowania, a także opinię Ks. proboszcza i katechety.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Dzisiejsze, pierwsze nabożeństwo będzie połączone z procesją wokół kościoła. Majówka przy kapliczce osiedlowej koło bloku Aleksandry 27 o godz. 20.00.

4. W środę, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Pragniemy w tym dniu dziękować Bogu za przemożną opiekę Maryi nad naszym narodem. Niech nas to święto pobudza do jeszcze większej wiary i ufności w Bożą Opatrzność za przyczyną Tej, która dana jest „ku pomocy i obronie naszego narodu”. Msze św. w tym dniu będą tak, jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. porannej zostaną zaśpiewane Godzinki ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie naszych domów z racji Święta Narodowego uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

5. W czwartek, 4 maja przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. Św. Florian jest patronem strażaków i hutników. Z tej okazji składamy wszystkim strażakom – naszym sąsiadom najlepsze życzenia. Życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Niech św. Florian otacza swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

6. W pierwszy piątek Msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.30 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.

7. W pierwszą sobotę miesiąca – 6 maja zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

8. Młodzież wyjeżdżająca na ŚDM w Lizbonie dziękuje za zebrane podczas kiermaszu ciast 2.181 zł.

9. Dzisiaj przy naszym Sanktuarium możemy wesprzeć ofiarą do puszek działalność Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”, które niesie nieodpłatną opiekę chorym i wspiera ich rodziny w towarzyszeniu umierającym.

10. W przyszłą niedzielę, 7 maja po Mszach św. Służba Liturgiczna zaprasza na kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby Służby Ołtarza.

11. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy SP do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w poniedziałek, 8 maja o godz. 16.00 w zakrystii.

12. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Józefa, rzemieślnika;
• wtorek: wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
• środa: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski;
• czwartek: Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa;
• piątek: wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
• sobota: Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.