Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 22 grudnia 2019 r.

 1. Wyrażamy serdeczne podziękowanie doktorowi Stanisławowi Staśko oraz członkom włoskiej Wspólnoty „Nuovi Orizzonti” za przeprowadzenie Rekolekcji Adwentowych w naszej parafii. Dziękujemy również księżom wikariuszom, siostrom Michalitkom i katechetom za zaangażowanie w to dzieło.
 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy zorganizowali wraz z naszą parafią Podgórskie Ubieranie Choinki. W szczególności dotyczy to Fundacji „Wygrajmy Siebie”, Rady Dzielnicy XII oraz Centrum Kultury Podgórza. Dziękujemy dzieciom za liczny udział, a nauczycielom i wychowawcom za opiekę nad nimi.
 3. Reprezentacja 9 Podgórskiej Drużyny Harcerskiej „Silva” i 9 Podgórskiej Gromady Zuchowej „Dzielne Niedźwiadki” przekazały dzisiaj dla naszego Sanktuarium „Betlejemskie Światło Pokoju”. Będziemy podtrzymywać jego płomień, by od niego zapalić w naszych domach świecę Caritas podczas wieczerzy wigilijnej.
 4. We wtorek o północy kończy się Adwent. Pięknym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela jest wieczerza wigilijna, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd. Pamiętajmy, że w wigilię zalecana jest wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. O godz. 6.15 odprawimy ostatnie Roraty, a po nich Mszę św. o godz. 7.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. O północy z wtorku na środę zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Będziemy dziękować Panu Bogu za dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podjęte w roku 2019. Składka zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. W środę, w Uroczystość Bożego Narodzenia pierwszą Mszę św. odprawimy o godz. 8.00.
 5. W dniach od 24 do 26 grudnia kancelaria parafialna będzie zamknięta.
 6. W czwartek, 26 grudnia przypada Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. W tym dniu składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 7. W piątek przypada Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu pobłogosławimy wino przyniesione przez parafian.
 8. Kolędę czyli odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy w piątek, 27 grudnia. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy w dzisiejszej „Naszej Familii” oraz na stronie internetowej Sanktuarium. Zawiadomienia o kolędzie wcześniej przyniosą ministranci. Woda święcona jest do zabrania w kaplicy Matki Bożej lub z chrzcielnicy w kaplicy Betlejemskiej. Wszyscy domownicy niech postarają się uczestniczyć w spotkaniu z księdzem i w modlitwie o błogosławieństwo Boże dla domu i rodziny. Uczniowie przygotują zeszyty z religii i indeksy.
 9. Zapraszamy na koncert „Kolędowy Czas” w wykonaniu Danuty i Karoliny Błażejczyk, który odbędzie się w naszym Sanktuarium w sobotę, 28 grudnia o godz. 19.30. Wstęp wolny.
 10. Doroczną uroczystość odpustową w naszej parafii będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę, 29 grudnia, bo wtedy przypada Święto Najświętszej Rodziny. Uroczystą sumę odpustową o godz. 12.30 odprawi dr Zbigniew Bielas, Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapraszamy małżeństwa zawarte w 1969 lub 1994 r. na tę Mszę św. z jubileuszowym Błogosławieństwem. Małżeństwa, które chcą uczestniczyć w tej uroczystości prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 11. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • środa: Uroczystość Narodzenia Pańskiego;
 • czwartek: Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika;
 • piątek: Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;
 • sobota: Święto świętych Młodzianków, męczenników.

 

Plan kolędy w najbliższym tygodniu:

27.12  piątek:
15.00  Duża Góra 37   cały blok;
15.00  Aleksandry 23   kl. II, III
15.00  Heleny 10   kl. I, II, III, IV;
13.00   Aleksandry 21  kl. II, III, IV.

28.12  sobota:
9.00  Barbary 14   kl. I, II, III, IV, V, VI;
9.00   Aleksandry 23  kl. IV, V, VI, VII;
9.00  Heleny 24   cały blok;
8.30  Aleksandry 21   kl. I, VII.

29.12  niedziela:
14.00 Aleksandry 21   kl. V, VI.