Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021 r.

 1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św. o godz. 17.00, a po niej zaśpiewamy Nieszpory Adwentowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które głosi Ks. dr Stanisław Staśko. Niech pomogą nam w głębszym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej Sanktuarium oraz na plakatach.
 3. Przypominamy, że poświęcone opłatki wigilijne możemy w dalszym ciągu nabywać w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedzielę przy stoliku z tylu kościoła. W sprzedaży są jeszcze świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. Wspólnota oazowa rozprowadza dzisiaj „sianko”, które tradycyjnie kładziemy pod obrusem na stole wigilijnym.
 5. Chorych, nieobjętych stałą opieką duszpasterską odwiedzimy w najbliższy wtorek od godz. 10.00. Należy ich zgłosić w zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej.
 6. W piątek o północy kończy się Adwent. Pięknym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela jest wieczerza wigilijna, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd. O godz. 6.15 odprawimy ostatnie Roraty, a po nich mszę św. o godz. 7.00. Nie będzie mszy św. o godz. 18.00. W tym roku Pasterka zostanie odprawiona w piątek o godz. 22.00 oraz o północy z piątku na sobotę w intencji całej wspólnoty parafialnej. Będziemy dziękować Panu Bogu za dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podjęte w roku 2021. Składka zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. W sobotę, w Uroczystość Bożego Narodzenia pierwszą mszę św. odprawimy o godz. 8.00.
 7. Doroczną uroczystość odpustową w naszej parafii będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę, 26 grudnia, bo wtedy przypada Święto Najświętszej Rodziny. Uroczystą sumę odpustową o godz. 12.30 odprawi Ks. prof. Robert Nęcek. Zapraszamy małżeństwa zawarte w 1971 lub 1996 r. na tę mszę św. z Jubileuszowym Błogosławieństwem. Małżeństwa, które chcą uczestniczyć w tej uroczystości prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia przypada także Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 9. W związku z panującą trudną sytuacją pandemiczną odwiedziny parafian w ramach tradycyjnej kolędy odbędą się na podstawie indywidualnego zaproszenia przez wypełnienie specjalnego formularza lub drogą internetową z podaniem numeru telefonu. Formularze są dostępne w zakrystii lub na stoliku z tyłu kościoła. Wypełniony formularz możemy przekazać jeszcze dziś w zakrystii.
 10. Dzisiaj, w Domu Parafialnym (na parterze) w godz. od 7.30 do 14.00 działający przy naszej parafii „Klub Aktywności” zaprasza na świąteczny kiermasz prac osób niepełnosprawnych wykonanych w ośrodkach terapeutycznych prowadzonych przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”.
 11. Fundacja „Wygrajmy Siebie”, Rada Dzielnicy XII, Centrum Kultury Podgórza i Parafia Najświętszej Rodziny zapraszają na Podgórskie Ubieranie Choinki – PUCh 2021. Odbędzie się ono we wtorek, 21 grudnia od godz. 9.30 do 16.30 przed wejściem głównym do Sanktuarium od strony deptaka. Zapraszamy do współpracy szkoły, przedszkola, różne instytucje i firmy oraz osoby indywidualne. Ubieraniu choinki będzie towarzyszyć wiele atrakcji m.in. kiermasz świąteczny, wspólne kolędowanie i dekorowanie pierniczków. Szczegóły na plakatach.
 12. Młodzież oazowa składa serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar serca złożony w ubiegłym tygodniu podczas kiermaszu ciast: „Blacha ciacha” na budowę studni w Kenii. Ofiary na ten cel wyniosły 8.884,35 zł i 2 euro.
 13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • sobota: Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Helena Stachewicz, l. 71, zam. ul. Aleksandry 3;
+ Mieczysław Pasternak, l. 87, zam. ul. Telimeny 31;
+ Krzysztof Zamojski, l. 72, zam. ul. Heleny 12;
+ Krystyna Dudziak, l. 70, zam. ul. Heleny 16.

Dobry Jezu, a nasz Panie…