Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2024 r.

1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej mszy św.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla młodzieży i dorosłych o 18.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny modlimy się do Najświętszej Rodziny w czasie mszy świętych nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu.

3. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Przy stoliku z tyłu kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla biednych. O pomoc w sprzedaży prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii. W Wielkim Poście również dzieci mają okazję podzielić się z potrzebującymi oszczędzając drobne wydatki (słodycze, zabawki, rozrywka) do specjalnych skarbonek wielkopostnych, które w Wielki Piątek zostaną złożone u stóp ołtarza, a zebrane ofiary przekazane na konto Caritas.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożony przed tygodniem do puszek dar serca, który zostanie przeznaczony na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Ofiary na ten cel wyniosły 4.151,30 zł.

5. Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych do Władysławowa w dniach od 22 czerwca do 3 lipca br. Zapisy w każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. od 16.00 do 17.00 lub telefonicznie u Ks. Bogdana. Ilość miejsc ograniczona.

6. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11 przy ul. Aleksandry 17 w Krakowie zapraszają rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty, który odbędzie się w środę, 6 marca w godz. od 16.00 do 18.00. Szczegóły na plakacie.

7. Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 im. Polskich Noblistów przy ul. Żabiej 20 w Krakowie zaprasza dzieci i rodziców na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę, 9 marca w godz. od 9.00 do 12.00. Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronie internetowej szkoły: www.sp148.org.

8. Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 176 w Krakowie przy ul. Aleksandry 15 zaprasza rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty, który odbędzie się we wtorek, 12 marca w godz. od 15.00 do 17.00.

9. Dyrekcja, nauczyciele i młodzież XXV LO w Krakowie, przy ul. Telimeny 9 serdecznie zapraszają na dzień otwarty klas mundurowych szkoły, który odbędzie się w czwartek, 14 marca od godz. 9.00.

10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: Święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Jerzy Kowalski, l. 69, zam. ul. Aleksandry 9.
Dobry Jezu, a nasz Panie…