Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20 marca 2022 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św. o godz. 17.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15 (w przyszłą niedzielę, 27 marca – wyjątkowo o godz. 16.00); Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30 i dla młodzieży o 19.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny modlimy do Najświętszej Rodziny w czasie mszy świętych nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu. Dodatkowa okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed wieczorną mszą św.

3. Zachęcamy do objęcia ważnych i trudnych spraw modlitwą i postem o chlebie i wodzie przez cały Wielki Post. Na każdy tydzień wskazujemy intencje – w tym tygodniu: o odnowę życia duchowego i religijnego dla oziębłych w wierze z naszej wspólnoty oraz o pokój w Ukrainie. Chętnych prosimy o wybór jednego dnia i zapisanie swojego imienia i wieku na liście przy stoliku.

4. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla biednych.

5. Zapraszamy do włączenia się w dzieło „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Potrzebne formularze do zapisu można otrzymać dzisiaj przy stoliku z tyłu kościoła. Uroczyste przyrzeczenie „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” w naszym Sanktuarium odbędzie się podczas mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w piątek, 25 marca. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia.

6. Zachęcamy dzieci do kontynuowania lub podjęcia codziennej dziesiątki Różańca Świętego. Obietnice tej modlitwy złożymy w piątek, 25 marca na Drodze Krzyżowej o godz. 16.30 lub na mszy św. o 18.00. Wcześniej prosimy o kontakt z Ks. Pawłem.

7. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy SP do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się we wtorek, 22 marca o godz. 15.50 w zakrystii.

8. W świętym czasie Wielkiego Postu Kościół zaprasza nas do nawrócenia. Powinno się ono dokonywać przede wszystkim w naszym wnętrzu: nie może ograniczać się tylko do zewnętrznych praktyk religijnych. W naszym nawracaniu mogą nam pomóc Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Niech nasz udział w rekolekcjach będzie jeszcze jednym dowodem na nasze otwarcie na działanie Ducha Bożego w naszych sercach. Do wygłoszenia rekolekcji zaprosiliśmy mgra lic. O. Józefa Mizerę, Kapucyna.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożony przed tygodniem do puszek dar serca, który zostanie przeznaczony na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Ofiary na ten cel wyniosły 4.309,50 zł.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć kwietniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

11. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11 przy ul. Aleksandry 17 zapraszają rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty, który odbędzie się w środę, 23 marca w godz. od 16.00 do 18.00.

12. Pamiętajmy, że w przyszłą niedzielę, 27 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.

13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• piątek: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Zdzisław Jurkiewicz, l. 70, zam. ul. Barbary 14;
+ Krystyna Kowalska, l. 74, zam. ul. Heleny 10;
+ Janina Kmiecik, l. 89, zam. ul. Aleksandry 7;
+ Grzegorz Łuszczek, l. 47, zam. ul. Aleksandry 7.

Dobry Jezu, a nasz Panie…