Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 23 kwietnia 2023 r.

1. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży klas VIII w naszej parafii zostanie udzielony we wtorek, 25 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00 przez posługę Ks. Bpa Damiana Muskusa. Spowiedź dla bierzmowanych, ich rodziców i świadków w poniedziałek, 24 kwietnia od godz. 17.00 do 18.20. W związku z dużą ilością osób przystępujących w tym roku do sakramentu Bierzmowania prosimy parafian, którzy zwykle uczestniczą w Mszy św. wieczornej, aby w tym dniu przyszli na Mszę św. o godz. 6.30 lub 7.00 rano. Próba przed Bierzmowaniem dla kandydatów odbędzie się również w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele.

2. Serdecznie zapraszamy w czwartek, 27 kwietnia na Mszę św. wieczorną, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

3. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Pierwsze z nich połączone z procesją wokół kościoła zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 17.00. Następne majówki będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Majówka przy kapliczce osiedlowej koło bloku Aleksandry 27 o godz. 20.00. Na nabożeństwach majowych będziemy modlić się szczególnie za Ojca Świętego Franciszka, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, zakonne oraz o dobre urodzaje. Wypada, aby każdy z nas przynajmniej raz w tygodniu uczestniczył w nabożeństwie na cześć Matki Bożej.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 kiermasz ciast, z którego dochód wspomoże wyjazd młodzieży na ŚDM.

5. W przyszłą niedzielę przy naszym Sanktuarium będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszek działalność Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”, które niesie nieodpłatną opiekę chorym i wspiera ich rodziny w towarzyszeniu umierającym.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć majowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
• wtorek: Święto św. Marka, ewangelisty;
• sobota: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Maria Klimek, l. 95, zam. ul. Telimeny 31.
Dobry Jezu, a nasz Panie…