Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU (GAUDETE) 12 grudnia 2021 r.

 1. W związku z nowymi obostrzeniami, które mówią o maksimum 30% obłożenia przez osoby niezaszczepione obiektów sakralnych odwołujemy się do uczciwości, roztropności i zdrowego rozsądku tych wszystkich, którzy przychodzą na nabożeństwa do naszej świątyni. Prawo nie przewiduje żadnej możliwości weryfikowania paszportów covidowych, czy innych zaświadczeń, które mogłyby potwierdzić zrobiony test. Dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 65,1% w pełni zaszczepionych w Krakowie, co stanowi prawie 2/3 wszystkich mieszkańców naszego miasta. Dlatego jeszcze raz apelujemy o przestrzeganie pełnego reżimu sanitarnego zarówno w domu jak i w naszej świątyni. Prosimy, aby osoby zwłaszcza niezaszczepione, które odczuwają nawet drobne dolegliwości (katar, kaszel, gorączka itp.) korzystały z nabożeństw za pomocą środków społecznego przekazu. Liczymy na pełne zrozumienie naszego apelu.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie zbudowanym wokół śpiewu Akatystu, który jest poetyckim hymnem liturgicznym ku czci Bogurodzicy wywodzącym się z tradycji kościołów wschodnich. Nabożeństwo przygotowane przez naszą młodzież oazową odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 17.45. Rozpoczniemy Nieszporami Adwentowymi.
 3. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.15 – dla dorosłych i starszych oraz dla dzieci – wieczorem o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.15. Od czwartku, 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym Posłańcom parafialnym, którzy w obecnym, trudnym czasie pandemii, zdecydowali się roznieść opłatki na stół wigilijny do mieszkańców swoich bloków. Dziękujemy również za wszystkie złożone ofiary. Poświęcone opłatki wigilijne możemy w dalszym ciągu nabywać w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku z tylu kościoła. W sprzedaży są jeszcze świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca grudnia. Wyniosła ona 10.293,10 zł, z czego 4.040 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w październiku wpłynęła kwota 4.730 zł.
 6. W dniu dzisiejszym młodzież oazowa zaprasza na kiermasz ciast: „Blacha ciacha”, z którego ofiary będą przeznaczone na budowę studni w Kenii.
 7. Ks. Abp Marek Jędraszewski zaprasza w najbliższą sobotę, 18 grudnia dzieci z rodzicami na zapalenie światełek na choince przed Oknem Papieskim. Początek o godz. 16.00. W programie m.in. koncert zespołu „Arka Noego” oraz wizyta św. Mikołaja. Szczegóły na plakatach.
 8. Od przyszłej niedzieli, 19 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które mają nas przygotować na głębsze przeżycie Świąt Bożego Narodzenia i pomóc odważnie, z Bożą pomocą wkroczyć w Nowy Rok Pański 2022. Poprowadzi je Ks. dr Stanisław Staśko. Niech tegoroczne Rekolekcje Adwentowe przyczynią się do umocnienia naszej wiary, która niesie nam zbawienie i powinna ciągle wzrastać. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej Sanktuarium oraz na plakatach.
 9. Małżeństwa zawarte w 1971 lub 1996 r. zapraszamy w niedzielę, 26 grudnia na mszę św. dziękczynną o godz. 12.30 z Jubileuszowym Błogosławieństwem. Małżeństwa, które chcą uczestniczyć w takiej uroczystości jubileuszowej prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału w zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej.
 10. W związku z panującą trudną sytuacją pandemiczną odwiedziny parafian w ramach tradycyjnej kolędy odbędą się na podstawie indywidualnego zaproszenia przez wypełnienie specjalnego formularza lub drogą internetową z podaniem numeru telefonu. Formularze są dostępne w zakrystii lub na stoliku z tyłu kościoła. Wypełniony formularz możemy przekazać do zakrystii, Kancelarii Parafialnej albo w kopercie na tacę w czasie składki najpóźniej do niedzieli, 19 grudnia.
 11. Hurtownia Nazaret zaprasza w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16.00 do 18.00 na przedświąteczne zakupy upominków mikołajowych i gwiazdkowych, a w styczniu Nowego Roku po zakup kadzidełek.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na organizowany przez Ks. Prałata turnus wypoczynkowo – rehabilitacyjny dla seniorów od 30 kwietnia do 14 maja 2022 r. w Ośrodku SUS – Mrzeżyno. Zapisy z zaliczką 200 zł w piątek po mszy św. seniorów o godz. 9.00.
 13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • poniedziałek: wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • wtorek: wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Jan Kmiecik, l. 74, zam. ul. Barbary 12;
+ Maria Sulińska, l. 86, zam. ul. Heleny 6;
+ Lucyna Kumala, l. 79, zam. ul. Heleny 10;
+ Krzysztof Kargol, l. 66, zam. ul. Mała Góra 8c.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZEŃ – WIZYTA DUSZPASTERSKA 2021/2022:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSexW2Aflqu7-OhGjYgs-JsAZgvCUed9WoiSEn4MbpslhrwvNw/viewform