Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU (GAUDETE) 11 grudnia 2022 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie zbudowanym wokół śpiewu Akatystu, który jest poetyckim hymnem liturgicznym ku czci Bogurodzicy wywodzącym się z tradycji kościołów wschodnich. Nabożeństwo przygotowane przez naszą młodzież oazową odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 17.45. Rozpoczniemy Nieszporami Adwentowymi.

2. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.15 – dla dorosłych i starszych oraz dla dzieci – wieczorem o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.15. Dodatkowa okazja do spowiedzi w czasie Adwentu w dni powszednie o 17.30. Od piątku, 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym Posłańcom parafialnym, którzy zdecydowali się roznieść opłatki na stół wigilijny do mieszkańców swoich bloków. Dziękujemy również za wszystkie złożone ofiary. Poświęcone opłatki wigilijne możemy w dalszym ciągu nabywać w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku z tylu kościoła. W sprzedaży są jeszcze świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

4. Odpowiadając na prośbę naszego metropolity zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny w środę, 14 grudnia o godz. 18.00.

5. Msza św. za Zmarłych spoczywających w katakumbach naszego Sanktuarium oraz na innych cmentarzach zostanie odprawiona w piątek, 16 grudnia o godz. 9.00. Klub Seniora „Betania” oraz Ks. Prałat zapraszają na wspólną modlitwę Rodziny tych Zmarłych.

6. Ks. Abp Marek Jędraszewski zaprasza w najbliższą sobotę, 17 grudnia dzieci z rodzicami na zapalenie światełek na choince przed Oknem Papieskim. Początek o godz. 16.00. W programie m.in. koncert góralskiej kapeli „Mała Armia Janosika” oraz wizyta św. Mikołaja. Szczegóły na plakatach.

7. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca grudnia. Wyniosła ona 13.903,01 zł i 20 euro, z czego 5.760 zł i 20 euro to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w październiku wpłynęła kwota 4.775 zł.

8. Wspólnota oazowa rozprowadza dzisiaj „sianko”, które tradycyjnie kładziemy pod obrusem na stole wigilijnym.

9. Hurtownia Nazaret zaprasza w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16.00 do 18.00 na przedświąteczne zakupy upominków gwiazdkowych oraz kompletów kolędowych, a w styczniu Nowego Roku po zakup kadzidełek.

10. W dniu dzisiejszym w godz. od 8.00 do 14.00 działający przy naszej parafii „Klub Aktywności” zaprasza na kiermasz prac osób niepełnosprawnych wykonanych w ośrodkach terapeutycznych prowadzonych przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”.

11. Rada Rodziców, Dyrekcja i Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11 w Krakowie,
przy ul. Aleksandry 17 zapraszają na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w dniach od 12 do 16 grudnia br.
w godz. 13.30 – 17.00. W sprzedaży będą m.in. ozdoby, stroiki i wianki świąteczne, a także rękodzieło, domowe wypieki i przetwory. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na utworzenie kącika relaksacyjno – czytelniczego w bibliotece szkolnej.

12. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
• środa: wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Zdzisława Batko, l. 71, zam. ul. Duża Góra 41;
+ Tadeusz Jamborski, l. 86, zam. ul. Duża Góra 35;
+ Maria Czak, l. 83, zam. ul. Heleny 12.

Dobry Jezu, a nasz Panie…