Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 15 grudnia 2019 r.

  1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00, a po niej zapraszamy do udziału w nabożeństwie zbudowanym wokół śpiewu Akatystu, który jest poetyckim hymnem liturgicznym ku czci Bogurodzicy wywodzącym się z tradycji kościołów wschodnich.
  2. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.15 – dla dorosłych i starszych oraz dla dzieci – wieczorem o 18.00 i w soboty o godz. 6.15. Od jutra rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
  3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Posłańcom parafialnym za rozniesienie opłatków na stół wigilijny w naszych domach. Dziękujemy również za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na nowe witraże w naszym Sanktuarium. Szczegółowe zestawienie tych ofiar ukaże się w „Naszej Familii”. Poświęcone opłatki możemy w dalszym ciągu nabywać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sprzedaży są jeszcze świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  4. Wspólnota oazowa rozprowadza dzisiaj „sianko”, które tradycyjnie kładziemy pod obrusem na stole wigilijnym.
  5. Dzisiaj w godz. od 8.00 do 14.00 działający przy naszej parafii „Klub Aktywności” zaprasza na kiermasz prac osób niepełnosprawnych wykonanych w ośrodkach terapeutycznych prowadzonych przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”. Swoje stanowisko kiermaszowe ma też Oratorium.
  6. Fundacja „Wygrajmy Siebie”, Rada Dzielnicy XII, Centrum Kultury Podgórza i Parafia Najświętszej Rodziny zapraszają na VII Podgórskie Ubieranie Choinki – PUCh 2019. Odbędzie się ono w czwartek, 19 grudnia od 10.00 do  12.00 przed wejściem głównym do Sanktuarium od strony deptaka. Zapraszamy do współpracy szkoły, przedszkola, różne instytucje i firmy oraz osoby indywidualne. Akcja ma wymiar charytatywny. Zbierane przybory szkolne przed oraz w czasie akcji zostaną przekazane Zespołowi Szkół Specjalnych nr 5 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Natomiast pieniądze uzyskane z kiermaszu zostaną przekazane na Fundusz Pomocowy Fundacji „Wygrajmy Siebie”. Ubieraniu choinki będzie towarzyszyć wizyta św. Mikołaja oraz wiele innych atrakcji.
  7. Abp Marek Jędraszewski zaprasza w najbliższą sobotę dzieci z rodzicami na zapalenie światełek na choince przed Oknem Papieskim. Początek o godz. 15.30. Szczegóły na plakacie.
  8. Zapraszamy na koncert „Kolędowy Czas” w wykonaniu Danuty i Karoliny Błażejczyk, który odbędzie się w naszym Sanktuarium w sobotę, 28 grudnia o godz. 19.30. Wstęp wolny.
  9. Małżeństwa zawarte w 1969 lub 1994 r. zapraszamy w niedzielę, 29 grudnia na Mszę św. dziękczynną o godz. 12.30 z Jubileuszowym Błogosławieństwem. Małżeństwa, które chcą uczestniczyć w takiej uroczystości jubileuszowej prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Roman Jakubiec, l. 80, zam. ul. Barbary 12.

Dobry Jezu, a nasz Panie…